Daria ze Śląska | 4o. Maraton Piosenki Osobistej

Daria ze Śląska to nowa twarz na polskiej scenie muzycznej, która w bardzo krótkim czasie zdobyła wielką popularność. Piosenki Darii są pełne wrażliwości, szczerości i wyjątkowego nastroju. Zapraszamy na koncert tej niezwykłej artystki, który odbędzie się 28 października 2023 roku o 19:00 w ramach 40. Maratonu Piosenki Osobistej, podczas którego usłyszymy materiał artystki z debiutanckiej płyty „Daria Ze Śląska Tu Była”.

Bilety: do 11 października 60 zł, od 12 października 80 zł, do nabycia: Biletyna.pl, kupbilecik.pl oraz od 26 września stacjonarnie w Punkcie Informacji CK.

PROGRAM 40. MARATONU PIOSENKI OSOBISTEJ
27-28 października 2023, Centrum Kultury w Świeciu

Piątek, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa, wstęp wolny

 • 12:00 KONKURS PIOSENKI OSOBISTEJ – przesłuchania finalistów
  wystąpią: AG Carmen, Bartek z piekła, Michał Włodarczyk, Mikołaj Macioszczyk, Sophie Szklarska, Weronika Wardak, Żaneta Łabudzka
 • 19:00 KONCERT LAUREATÓW
           OLĘDZKA - koncert promujący płytę „Motyli sen”

Sobota, Galeria Okno / sala widowiskowa

 • 18:00 OSOBIŚCIE – wernisaż prac Jagody Jaworskiej
 • 19:00 Występ Laureata Konkursu Piosenki Osobistej
           DARIA ZE ŚLĄSKA
           miejsca numerowane – obowiązują bilety

Organizator: Centrum Kultury w Świeciu
Partnerzy: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Gmina Świecie
Partner medialny: Polskie Radio PIK


DARIA ZE ŚLĄSKA 

Wiosną 2023 roku, po trzech latach pracy, światło dzienne ujrzała pierwsza długogrająca płyta  Darii ze Śląska – „Tu była”. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Jazzboy Records, która współpracuje m.in. z Kortezem i Kaśką Sochacką. Na krążku znajduje się 10 wyjątkowych piosenek, które można będzie usłyszeć na żywo podczas koncertu w Świeciu. Materiał muzyczny odznacza się bogatą, brzmieniową różnorodnością, za która odpowiadają tacy muzycy jak Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński i Hubert Zemler (Mitch&Mitch), Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz),Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także przedstawiciele młodego pokolenia: Kuba Dąbrowski i Żenia Szadziul.

Debiutanckie single Darii, czyli „Falstart albo faul”, „Dziewczyna z tatuażem”, „Chinatown” i „Kill Bill”, nawiązują tytułami do klasyki filmowej. Odniesienia do inspiracji twórczych to także element szczerej i bezpośredniej relacji z życia, którą słyszymy w jej piosenkach.

28.10.2023 19:00

Świecie

bilety: do 11.10 60 zł, od 12.10 80 zł