„O zdrowiu przy kawie: Co z tą depresją...?"

Zapraszamy do Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej na spotkanie pn. „O zdrowiu przy kawie: Co z tą depresją...?", które poświęcone będzie tematyce depresji, jednemu z najpoważniejszych problemów zdrowia psychicznego współczesnego społeczeństwa. To spotkanie, które pomoże nam lepiej zrozumieć tę trudną kwestię, a także odkryć, jak można pomóc sobie i innym w radzeniu sobie z nią.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Lasota.

  • Czym jest depresja?
    Podczas tego wydarzenia dowiemy się, czym dokładnie jest depresja. Przedstawimy definicję tej choroby psychicznej oraz omówimy jej główne przyczyny. Dowiesz się również, dlaczego tak ważne jest rozróżnienie depresji od innych stanów emocjonalnych.
  • Depresja – objawy, które powinny nas zaniepokoić.
    W trakcie wykładu skupimy się na objawach depresji, które mogą pojawić się u nas samych lub u naszych bliskich. Poznasz kluczowe wskaźniki, które mogą świadczyć o tym, że ktoś potrzebuje pomocy.
  • Depresja, a jesienna chandra.
    Jesienna chandra to zjawisko, które wiele osób doświadcza w okresie zmniejszonej ilości światła słonecznego i niskich temperatur. Podczas spotkania omówimy, jak jesienna chandra może wpływać na nasze samopoczucie i jak można ją odróżnić od depresji. Dowiemy się także, jakie proste kroki można podjąć, aby zminimalizować wpływ tej jesiennej chandry na nasze zdrowie psychiczne.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat depresji, jej objawów i możliwości pomocy. Wspólnie możemy zrobić krok w kierunku zrozumienia i walki z tą trudną chorobą psychiczną.

Magdalena Lasota - psycholog, psychoterapeuta, pedagog, certyfikowanie I i II stopnia terapii TSR w CTSR w Warszawie; uczestniczka 4-letniego całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii, atestowanego przez Sekcję Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (szkolenie przygotowuje do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego). Ukończyła liczne kursy i szkolenia, zdobywając certyfikaty w obszarach takich jak praca z osobami z borderline, zaburzeniami odżywiania i traumą oraz nadające uprawnienia do posługiwania się Skalą Inteligencji Stanford – Binet 5. Jej szeroki zakres wiedzy i doświadczenie sprawiają, że jest kompetentnym specjalistą w dziedzinie psychologii i psychoterapii.

Organizator: Centrum Kultury w Świeciu
Partnerzy: Gmina Świecie, Optima Care Świecie

25.10.2023 18:00

Świecie

bezpłatnie