„Buty” - wernisaż prac uczestników sekcji Malarstwa dla Dorosłych

Zapraszamy 18 maja na godz. 18:00 do Galerii Okno na wernisaż prac uczestników sekcji Malarstwa dla Dorosłych CDP Akademia. Wystawa czynna do 18 czerwca 2023 r.

Wystawa „Buty” jest wyjątkowym podsumowaniem pracy uczestników zajęć artystycznych dla dorosłych organizowanych w CDP Akademia i prowadzonych przez instruktorkę Urszulę Kulczyk, którzy zmierzyli się z kreatywnym zadaniem plastycznym.

Każdy z uczestników został poproszony o przyniesienie swoich butów i stworzenie pracy inspirowanej własną przygodą lub wspomnieniem związanym z tym przedmiotem. Praca rozpoczęła się od wykonania wielu projektów i rysunków konstrukcyjnych w oparciu o obserwację przedmiotu z natury. Każdy z uczestników wykonał prace w dowolnym formacie i technice.

Przez kilka miesięcy poprzedzających wykonanie tego zadania uczestnicy zajęć poszerzali swój warsztat pracy przez poznanie różnych technik rysunkowo-malarskich, takich jak: malarstwo olejne, akwarelowe, akrylowe, pastel, kredki itd. Podczas realizacji zadania „Buty” mieli świadomie i dowolnie wybrać technikę tak, żeby spełnić założenie własnego projektu.

Wystawa jest ważnym wydarzenie dla każdego z twórców, ponieważ prezentuje prace wykonane w sposób mocno przemyślany, a każda z prac zawiera w sobie ukrytą opowieść. Owocem tego wszystkiego jest wystawa niezwykle różnorodna, a jedyne co łączy wszystkie prace to buty.

18.05.2023 18:00

Świecie

wstęp wolny