Kino Sferyczne

Zapraszamy 31 stycznia na wyjątkowe seanse w ramach Kina Sferycznego. Do wyboru pięć różnych filmów adresowanych do dzieci i młodzieży. Bilety w cenie 12 zł dostępne w Punkcie Informacji OKSiR (poniedziałek - piątek, godz. 09:00-18:00), tel. 52 562 73 71.

Na uczestników seansu czekają niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat oglądany w specjalnej kopule pod kątem 360º - świat pełen tajemnic, który pozwoli odkryć niepowtarzalne widoki z głębi oceanu oraz przeniesie widzów do planetarium, aby zobaczyć kosmos z bliska.

Przebieg pokazu:

  • Przed każdym seansem filmowym widzowie zostają zapoznani z zasadami przebywania w kopule.
  • W kopule widzowie siedzą lub leżą wygodnie na miękkich matach.
  • Podczas seansu widzowie oglądają przestrzeń w wymiarze 3D.
  • Nasi widzowie czują się tak, jakby leżeli na otwartej przestrzeni, latają w kosmosie, nurkują w głębokich wodach, odkrywają ludzkie ciało i podróżują po jego wnętrzu (zgodnie z wybranym filmem).

Repertuar: 

09:00 Kosmiczna Przygoda Cocomong’a (dla dzieci w wieku od 2 lat), 18 minut

09:30 Kaluokahina – zaczarowana rafa (dla dzieci w wieku od 4 lat), 33 minuty

10:15 Polaris. Tajemnica nocy polarnej (dla dzieci w wieku od 5 lat), 29 minut

11:00 Polaris II. Tajemnica spadających gwiazd (dla dzieci w wieku od 5 lat), 31 minut

11:45 Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina (dla dzieci w wieku od 10 lat), 45 minut


Kosmiczna Przygoda Cocomong'a (wiek: 2+)

Cocomong to ciekawska, figlarna małpka, która marzy o przeżyciu niezwykłej przygody. Cocomong interesuje się astronomią i podróżami w przestrzeni kosmicznej, jednak do tej pory zna to zagadnienie tylko z książek i marzy o tym, żeby naprawdę podróżować w kosmosie. Aż tu nagle pewnego razu, zupełnie znikąd pojawia się Halley, kosmita pochodzący z Tytana – jednego z księżyców Saturna. Halley musiał lądować awaryjnie, aby ocalić ostatni gwiezdny klejnot. Jego rodzice zostali porwani przez złego Króla Wirusów, który pragnie zdobyć wszystkie gwiezdne klejnoty, aby opanować wszechświat, gdy zostaną one połączone. Halley potrzebuje pomocy Cocomonga i jego przyjaciół, aby uratować swoich rodziców i odzyskać gwiezdne klejnoty. Jednak Tytan jest dalej niż Mars i Jowisz, znajduje się bliżej Saturna. Czy nasi ratownicy będą w stanie pokonać całą drogę bezpiecznie? „Nigdy się nie dowiemy, dopóki nie wyruszymy!”, mówi Cocomong, rozpoczynając swoją przygodę w kosmosie.


Kaluokahina – zaczarowana rafa (wiek: 4+)

Jest to pierwszy, pokazywany pod kątem 360º przygodowy film dla dzieci. Przeplata się w nim intrygująca historia zanikającej rafy i jej bohaterów: młodej ryby piły o imieniu Jake oraz paranoidalnej rybki o imieniu Mały. Film pokazuje, jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co dzieje się dookoła nas.

Ogromny ocean kryje w sobie cudowne tajemnice. Jedną z nich jest Kaluoka‘hina – morski strażnik. Nie jest to zwyczajna rafa. Jej mieszkańcy wiodą spokojny tryb życia, do momentu, gdy wybuch podwodnego wulkanu niszczy czary obronne rafy. Nasi bohaterowie, Jake i Mały, spróbują dowiedzieć się w jaki sposób można uratować zaczarowaną rafę. Pomóc im może jedynie starożytna legenda o dotknięciu Księżyca. Tylko jak mieszkańcy oceanu mogą dotknąć Księżyca? Jest to jedna z intrygujących tajemnic, którą wspólnie będziemy musieli odkryć.


Polaris. Tajemnica nocy polarnej (wiek: 5+)

James, pingwin podróżujący od bieguna południowego, oraz Vladimir, uroczy miś z bieguna północnego, poznali się na Morzu Arktycznym. Rozmawiali o swoich miejscach zamieszkania, obserwowali gwiazdy i zastanawiali się dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Nowicjusze astronomii zaprzyjaźnili się i wspólnie próbowali rozwikłać tę tajemnicę poprzez obserwację i logikę.

Dzięki surowości Jamesa oraz genialnej pomysłowości Vladimira, ich naukowe przygody sprawiły że zbudowali obserwatorium, a później własny statek kosmiczny. Podczas podróży, która zaprowadziła ich aż do Marsa oraz Saturna, znaleźli odpowiedzi i odkryli, że planety pozornie tak różne, mają jednocześnie wiele wspólnego.


Polaris II. Tajemnica spadających gwiazd (wiek: 5+)

Vladimir - niedźwiedź polarny i James - pingwin podróżują w kosmos na pokładzie Polaris, by badać polarne zorze. Trafieni meteorytem zderzają się z kolumbijską piramidą i spotykają Lucię, kolibra, która pasjonuje się skałami. Opowiada im o legendzie wywołującej „kamienie światła”. Tak nazywa meteoryty i spadające gwiazdy. Aby dowiedzieć się więcej o tych niesamowitych zjawiskach wyruszają na księżyc, a następnie na pas asteroid i ostatecznie lądują w jądrze komety.

Hipotezy, obserwacje i analizy pozwolą im znaleźć odpowiedzi na swoje pytania!


Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina (wiek: 10+)

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.

Albert Einstein

Dlaczego rzeczy spadają na ziemię bez magii?
Dwunastoletni Luke jest bystrym i pomysłowym chłopcem, który uwielbia swoją latającą deskorolkę, często również marzy o byciu magikiem o pseudonimie "Limbradur" i wkraczaniu w inne światy. Jego idolem jest Albert Einstein, a Luke jest zafascynowany nauką i wszechświatem, znacznie bardziej niż nudnymi magicznymi zaklęciami. Interesują go gwiazdy, wszechświat i prawa natury. Pewnej nocy zakrada się do Muzeum Alberta Einsteina, gdzie poznaje ALBYX3. Jest to mały, sprytny i raczej dziwny robot, który wie wszystko o Albercie Einsteinie i jego teoriach. ALBY zabiera Luke’a w magiczną podróż w czasie i przestrzeni. Opowiada ekscytującą historię, podczas której wyjaśnia główne zasady tajemniczej siły jaką jest grawitacja. Dla dociekliwego i żądnego przygód LIMBRADURA jest to niesamowite przeżycie, podczas którego Alby umożliwia mu dogłębne poznanie i zrozumienie fascynujących teorii Einsteina.

31.01.2023 9:00 - 12:30

Studyjne Kino Cyfrowe WRZOS, Wojska Polskiego, 86-100, Świecie

12 zł