Koncert Noworoczny 2023

Zapraszamy 6 stycznia 2023 r. o godz. 18:00 do sali widowiskowej OKSiR na Koncert Noworoczny pn. Międzynarodowy Turniej Tenorów. Wystąpią: Chaoran Zuo – Chiny, Jarosław Wewióra – Polska, Nazarii Kachala – Ukraina, a towarzyszyć im będzie 15-osobowa Orkiestra Salonowa „MODERATO” pod batutą Orlina Bebenowa. W programie m.in. ponadczasowe arie z operetek i musicali, pieśni neapolitańskie, przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Bilety w cenie 80 zł dostępne w wersji elektronicznej na Biletyna.pl oraz kasie kina WRZOS, a w tradycyjnej wersji (od 14.12) w Punkcie Informacji OKSiR. 

KUP BILET 

Koncert trzech tenorów to nie tylko piękna muzyka i śpiew. To także wielkie show, w którym dominuje humor i zabawa. Publiczność sama wybierze zwycięzcę. 

Orkiestra Salonowa „MODERATO", złożona ze znanych i lubianych muzyków koncertujących w kraju i zagranicą, to wyjątkowy kameralny zespół artystyczny. Dyrygentem i szefem artystycznym zespołu jest Orlin Bebenow, autor aranżacji większości wykonywanych przez artystów utworów. Występy orkiestry znane są z charakterystycznego, wyrafinowanego klimatu i nastroju wprowadzanego przez artystów, są niezapomnianym przeżyciem muzycznym i dostarczają niezapomnianych doznań odbiorcom sztuki.

 
Chaoran Zuo - w latach 2005-2010 studiował w Teachers College w Ma’anshan (Chiny). W 2010 roku podjął naukę w w klasie fortepianu na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, a rok później rozpoczął naukę śpiewu w klasie śpiewu dr hab. Joanny Kozłowskiej-Szczepaniak, którą ukończył z wyróżnieniem w 2016. W latach 2016-2020 kontynuował edukację na studiach doktoranckich na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie w klasie śpiewu dr hab. Joanny Kozłowskiej-Szczepaniak. Brał udział w licznych projektach, festiwalach, przedstawieniach teatralnych i spektaklach operowych. Koncertuje w wielu miastach w Polsce, wystąpił także w Niemczech, Słowacji i Słowenii. Jest laureatem wielu konkursów wokalnych.
Jarosław Wewióra - tenor lirico-spinto. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Piotra Kusiewicza. Zadebiutował w 1998 roku na Festiwalu „Wratislavia Cantans”. W 1999 i 2000 był uczestnikiem Europejskiej Akademii Barokowej na Festiwalu „Ambronay” we Francji. W 2019 r. ukończył Opera Studio w Levico Terme (Włochy). Laureat wielu prestiżowych konkursów wokalnych, stypendysta m.in. Ministra Kultury oraz rządu włoskiego w Sienie. Koncertuje w kraju i za granicą, bierze udział w festiwalach krajowych i międzynarodowych, odbył kilkanaście tournée po Francji, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Portugalii i Niemczech. Prowadzi działalność pedagogiczną i popularyzatorską w dziedzinie muzyki. W latach 2005-2015 roku wykładał w WSZMiJO w Katowicach. Prowadzi Teatr Muzyczny Arte Creatura. W swoim dorobku posiada kilka płyt: „Cielo e mar”, „Moja pieśń wieczorna” z cyklem pieśni op. 2 Karola Szymanowskiego, „Jaka piękna jest operetka”, „Nieszpory piekarskie” Andrzeja Marko, „Dłoń wiatru” oraz „Vivere pieśni włoskie i neapolitańskie”.  

Nazarii Kachala - absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki ad. dr hab. Adama Zdunikowskiego oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Swoje umiejętności wokalne doskonalił również w Akademii Muzycznej im. M. Lysenka we Lwowie na Ukrainie w klasie wokalistyki prof. W. Dudara. Wielokrotnie uczestniczył w seminariach i kursach wokalnych współpracując m.in. z Wasylem Dudarem, Stefanem Piatnyczko i Olgą Pasiecznik. Laureat konkursów o zasięgu krajowym i międzynarodowym, m.in.: Krajowego Konkursu Wokalnego im. I. Malaniuk na Ukrainie, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Kijowie (2014) – I nagroda, XIV Ogólnopolskiego Konkursu Moniuszkowskiego „Aria i pieśń wieczorna” (2017) – wyróżnienie. W 2021 r. otrzymał Nagrodę od Stowarzyszenia im. Bogdana Paprockiego dla najlepszego tenora II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Bogdana Paprockiego w Bydgoszczy. W 2022 r. wygrał 22. Wielki Turniej Tenorów Opery na Zamku w Szczecinie, zdobył także nagrodę orkiestry Opery na Zamku. Tradycyjnie został pasowany na rycerza "na cześć wszechmocnej sztuki śpiewaczej i otrzymał zaszczytne imię Kawalera de Crescendo".

6.01.2023 18:00 - 19:30

Świecie

80 zł