„Ogryzek społeczeństwa” - spotkanie autorskie z Szymonem Piątkowskim

Zapraszamy 23 października o godz. 17:00 do Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej na spotkanie autorskie połączone z promocją tomiku wierszy „Ogryzek społeczeństwa” autorstwa Szymona Piątkowskiego. Wydarzenie realizowane jest w ramach programu „Żyj Kulturą”.

Rozmowy o poezji i tematach jakie w wierszach porusza ten młody artysta zostaną okraszone wspaniałą teatralną oprawą. Przemyślany ciąg wydarzeń spotkania wprowadzi uczestników w zadumę. Szczera rozmowa na trudne i nierzadko uważane za tabu tematy. Po rozważaniach będzie możliwość otrzymania książki z autografem autora oraz rozmowy w Klubokawiarni Kultura.

Szymon Piątkowski ur. 2003 r. Mówi o sobie: „Uwielbiam być na scenie, być z ludźmi (…) i cudownie się czuję, kiedy widzę na ustach innych radość z mojego powodu. Śpiew oraz bycie na scenie są całym moim życiem (…), jednak w poezji odkryłem coś więcej…”.
Zadebiutował tomikiem „Domum” w 2021 r., teraz do rąk czytelników oddaje „Ogryzek społeczeństwa”. To zapis myśli i uczuć, swoiste silva rerum młodego artysty, który na scenie porywa charyzmatycznym wokalem i gestem, a na papier przelewa swój bunt, lęk, tęsknoty i szuka odpowiedzi na odwieczne pytania. Pyta, ale też ma przemyślane odpowiedzi: czym jest życie, śmierć, miłość. Jasno określa relację ja – inni. Ironicznie nazywa się ogryzkiem, ale jednocześnie z pewną dumą zaznacza swoją odrębność i niezgodę na dokonującą się wokół nas dehumanizację i obojętność. W prezentowanych wierszach można jednak zobaczyć nie tylko duchowy portret outsidera, wrażliwca, przedstawiciela młodego pokolenia. Ten tomik to również arcyciekawa próbka talentu: gra słów, patos oszlifowany konkretem i ciekawy rytm, który zdradza w poecie muzyka i wokalistę. Jednym słowem: będą te wiersze za nami chodzić…

Mecenasem programu „Żyj Kulturą” jest Mondi Świecie S.A.

23.10.2022 17:00 - 18:30

Kameralna Przestrzeń Widowiskowa, Świecie

wstęp wolny