Spotkanie autorskie i promocja tomiku wierszy „Okruchy życia – ciąg dalszy”

Zapraszamy 7 października o 18:00 do Klubokawiarni Kultura na spotkanie autorskie połączone z promocją tomiku wierszy pt. „Okruchy życia – ciąg dalszy” Alicji Kosiedowskiej. Wydarzenie realizowane jest w ramach programu „Żyj Kulturą”.

Od Autorki:

Pisząc „Okruchy życia”, jak również „Okruchów życia ciąg dalszy” kierowałam się dewizą Leopolda Staffa zawartą w utworze „Ars poetica” tj. utrwalałam w słowach wierszy to, co mówiło mi „echo z dna serca nieuchwytne”. Nie chodziło mi także o „zdumiewanie świata” wyszukanymi konstrukcjami słownymi, lecz „by się kształtem stała chwila i abyś bracie mnie zrozumiał”. Konsekwencją tego jest szczerość i prostota poszczególnych utworów, ich komunikatywność, bardzo bliska każdemu człowiekowi tematyka, obrazowanie i środki artystycznego wyrazu.

Powstawały na przestrzeni wielu lat, często pod wpływem chwili, stąd wiele z nich ma charakter okazjonalny. Niektóre spełniały funkcję terapeutyczną, gdy trzeba się było zmierzyć z trudnymi doświadczeniami, jakie przynosi życie, zapisanie myśli w słowach wierszy przynosiło ulgę.

Żaden z moich utworów nie był pisany z myślą o publikacji, ich przeznaczeniem miała być szuflada. Stało się inaczej. A skoro już, to życzę moim Szanownym Czytelnikom, by obcując z nimi znaleźli coś dla siebie. Być może pomogą zrozumieć zawiłości ludzkiej egzystencji, uwrażliwią na piękno otaczającego świata, a może ktoś, po ich przeczytaniu, dojdzie do wniosku, że przecież „pisać każdy może” i sam zdecyduje się na „ocalanie od zapomnienia” swoich własnych myśli, spostrzeżeń, przemyśleń, przeżyć czy wspomnień; do czego bardzo zachęcam.

Alicja_Kosiedowska

Alicja Kosiedowska z domu Gąsowska urodziła się 24 sierpnia 1945 roku we wsi Targonie Wity, na Podlasiu. W tym samym roku jej rodzina osiedliła się na Mazurach, we wsi Cyprki, na skraju Puszczy Piskiej.

Z domu rodzinnego wyniosła umiłowanie Ojczyzny i wrażliwość na wartości humanistyczne. Jest absolwentką filologii polskiej na Wydziale Humanistycznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie polonistyki na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy.

Przez wiele lat była nauczycielką języka polskiego w Zespole Szkół Rolniczych w Lidzbarku Warmińskim. Od 2006 roku mieszka w Świeciu. W 2016 roku opublikowała tomik wierszy pt. „Okruchy życia. Wybór wierszy”.

Tomik wierszy „Okruchy życia” został wydany w ramach programu „Żyj Kulturą”. Partnerem programu jest Mondi Świecie S.A.

7.10.2022 18:00 - 19:00

Świecie

wstęp wolny