Koncert Joanny Mews-Anuszkiewicz

Zapraszamy 12 sierpnia o 20:00 do Parku przy OKSiR na koncert Joanny Mews-Anuszkiewicz. Wokalistka przy akompaniamencie Michała Maciudzińskiego (instrumenty klawiszowe) oraz Macieja Olesińskiego (gitary) zabierze nas w cudowny świat swoich muzycznych inspiracji.
W klimatycznej scenerii parku wybrzmią piękne polskie piosenki z głębokimi tekstami, okraszone wspaniałymi dźwiękami, które na długo zapadną w pamięć.

W razie złych warunków pogodowych koncert zostanie przeniesiony do Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej.

JOANNA MEWS-ANUSZKIEWICZ

Wokalistka współpracująca z chórami gospel (TGD, Gospel Rain, Sound'N'Grace, Bydgoski Chór Gospel), wieloletnia solistka Świeckiego Chóru Gospel. Współpracowała z Teatrem Roma przy musicalu „Les Miserables – Nędznicy”, wystąpiła w trzech edycjach Blues na Świecie Festival jako członek Big Blues Orchestra. W programie TVP Hit Hit Hurra udzielała się w chórkach w orkiestrze prowadzonej przez Daniela Nosewicza. Wystąpiła w telewizyjnych koncertach, m.in.: Kolęda Nocka 30 lat później, Kolędy na Jasnej Górze z Golec uOrkiestra, Koncert pamięci Jana Pawła II i wiele innych. Nagrała chórki na płyty wielu artystów, m.in. Grażyny Łobaszewskiej, Zydeco Flow, Golec uOrkiestra (kolędy), De Mono, Bastard Brothers.

MICHAŁ MACIUDZIŃSKI

Muzyk, wokalista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu. Komponuje i aranżuje na potrzeby własne i nie tylko. Prowadzi „Kreację Muzyczną” (produkcja muzyki oraz pomoc przy tworzeniu autorskiego materiału), oraz szkołę śpiewu Kreacja wokalna. Jako pianista oraz wokalista współpracował m.in. z: Orkiestrą Zbigniewa Górnego, Wojtkiem Cugowskim, Filharmonią Pomorską, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Big Bandem Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, Sebastianem Makowskim, zespołem Soima. Założyciel autorskich projektów Duch, Mimuza, MMQuartet, MU Project. Producent i twórca muzyki w projekcie NiebieSKY oraz udziela się wokalnie i tekściarsko w projekcie 9methodS. 

MACIEJ OLESIŃSKI

Gitarzysta, wokalista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie gitary jazzowej Piotra Olszewskiego. Aktywnie działa zarówno na lokalnej scenie, jak i w całym kraju. Oprócz licznych występów w Grupie D-Tonacja, współpracuje m. in. z Filharmonią Pomorską, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Józefem Eliaszem i Fundacją Eljazz, Tadeuszem Seibertem, Emilią Pawłowską.

12.08.2022 20:00 - 21:30

Park przy OKSiR , Świecie

wstęp wolny