„Przyjaźń dźwiękiem malowana” – koncert

Zapraszamy 2 maja od godz. 18:00 do Parku przy OKSiR na specjalny koncert, podczas którego wystąpią polscy i ukraińscy artyści. W czasie imprezy Fundacja Makowo wraz ze Społecznym Komitetem Pomocy Ukrainie prowadzić będzie zbiórkę funduszy na rzecz Ukrainy.

Kolejność występów:

  • Tatiana Siwicka,
  • Anastasyia Malyarova,
  • Karolina Karpińska i Szymon Piątkowski,
  • Veronika Moloshna z zespołem,
  • ZASADA Acoustic Live.

Tatiana Siwicka
Tegoroczna stypendystka Burmistrza Świecia w ramach programu dedykowanego osobom zajmującym się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury i sztuki. Laureatka wielu festiwali i konkursów wokalnych. Umiejętności wokalne szlifuje u Hanny Górskiej w Studio Piosenki OKSiR. Występ rozpocznie utworem „Wyspa”.

Anastasyia Malyarova
Ukończyła ukraińskie konserwatorium muzyczne, z wykształcenia jest dyrygentem chóru. Przez 4 lata śpiewała w chórze pierwszym sopranem. Pracowała jako modelka na Ukrainie i w Chinach. Uciekła wraz z córeczką z Ukrainy z powodu wojny. Pracowała jako krupier w kasynie, organizowała wakacje i była gospodarzem imprez.

Karolina Karpińska i Szymon Piątkowski
Duet doskonały. Od kilku lat wspólnie przemierzają Polskę występując na scenach największych polskich festiwali wokalnych. Dzielnie trenują pod okiem instruktora wokalnego Adrianny Olędzkiej. Angażują się w kulturalne wydarzenia na terenie Świecia. Wprowadzą słuchaczy w świat piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej - od śmiechu, aż po łzy.

Veronika Moloshna z zespołem
Veronika ukończyła socjologię polityczną na uniwersytecie w Charkowie. Mimo to miłość do muzyki okazała się silniejsza, w związku z czym podjęła decyzję o tym, by rozpocząć magisterkę z wokalistyki na UKW w Bydgoszczy. Wystąpią:
Veronika Moloshna - śpiew
Serhii Rochev - saksofon
Jakub Kreft - bas
Michał Maćkiewicz - gitara
Michał Czwichocki - perkusja

ZASADA Acoustic Live
Projekt akustyczny Adriana Zasady - kompozytora, wokalisty, multiinstrumentalisty, frontmana oraz założyciela formacji Zydeco Flow. Projekt powstał w wyniku fascynacji muzycznych Adriana, którego sercu zawsze bliskie było granie akustyczne. Łączy ze sobą takie gatunki muzyczne jak rock, folk, country, rythm & blues czy jazz. Oprócz własnych kompozycji sięga po muzykę swoich idoli m.in. Raya Charlesa, Johnnego Casha, Jima Morrisona czy Czesława Niemena. Obdarzony charyzmą i charakterystycznym, rozpoznawalnym na scenie, niskim głosem postanowił wraz z przyjaciółmi zrealizować nowe pomysły. Do składu koncertowego zaprosił swoich wieloletnich przyjaciół, muzyków z którymi odniósł wiele sukcesów: m.in. występy na międzynarodowych festiwalach, nagrane płyty i liczne koncerty zagrane na scenach całego kraju i nie tylko. Do wspólnie wypracowanych sukcesów należą udziały w prestiżowych festiwalach bluesowych, udane występy w popularnych klubach i stacjach telewizyjnych (TVN czy TVP 2). Podczas koncertu w Świeciu zespół wystąpi z polskim repertuarem. Usłyszymy m.in. utwory takich artystów jak Czesław Niemen, Stanisław Soyka, Marek Grechuta oraz Ryszard Riedel.

2.05.2022 18:00 - 23:00

Park przy OKSiR , Świecie

wstęp wolny