Bieg charytatywny z piknikiem „Pędzimy dla Agatki”

Zapraszamy do udziału w biegu charytatywnym, związanym ze zbiórką pieniędzy na finansowanie kosztów złożonej i drogiej rehabilitacji Agaty Żmudy, która od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Wydarzenie odbywa się w ramach Święta Papieru Mondi. 

12 września 2021, godz. 11:00-14:00, Stadion Wda Świecie (bieg rozegrany zostanie na boisku bocznym)

Formuła biegu przewiduje start w dowolnym momencie trwania biegu miedzy godziną 11:00 a 14:00. Poza biegiem, na miejscu zawodów odbywać się będzie impreza towarzysząca, w programie m.in.: Koło Fortuny, dmuchańce, animacje, występy artystyczne OKSiR, licytacje przekazanych przez sponsorów gadżetów itp. Przeprowadzona zostanie również dodatkowa zbiórka pieniędzy wśród widowni znajdującej się na miejscu mety półmaratonu Mondi.

Podczas imprezy czynny będzie Plenerowy Punkt Szczepień przeciwko COVID-19 zorganizowany przez Miejsko-Gminną Przychodnię w Świeciu. Wszyscy zainteresowani (osoby dorosłe w wieku 18 lat i starsze), bez względu na miejsce zamieszkania, będą mogli przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym i zaczekać na swoją kolej (nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja). Szczepienia zostaną wykonane zgodnie z obowiązującymi standardami i procedurami przez doświadczoną kadrę medyczną.

ZASADY UCZESTNICTWA W BIEGU CHARYTATYWNYM

  1. W biegu mogą wziąć udział wszyscy w wieku 1 do 99 lat.
  2. W przypadku zbyt dużej ilości chętnych do wzięcia udziału w biegu, z uwagi na wąską trasę i jej przepustowość, organizatorzy mogą decydować o ilości biegaczy znajdujących się w danym momencie na trasie.
  3. Za każde pokonane okrążenie boiska uczestnik wpłaca 10 PLN na cel charytatywny, do skarbonki znajdującej się na starcie/mecie biegu.
  4. Technika i styl pokonywania okrążenia jest dowolny czyli dopuszczalny jest bieg, marsz, spacer, etc.
  5. Zapis uczestników metodą tradycyjną (papierową) będzie prowadzony w miejscu zawodów przez OKSiR Świecie.
  6. Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu będzie własnoręczne (lub przez prawnego opiekuna w przypadku dzieci) podpisanie się na liście startowej. Podpis na liście startowej jest traktowany jako oświadczenie braku przeciwskazań do uczestnictwa w biegu.
  7. Bieg rozpoczyna się na sygnał dany przez sędziego po którym każdy dopuszczony do biegu uczestnik może wejść na trasę i wystartować.
  8. Ilość przebiegniętych kółek wokół stadionu będzie odnotowywana przez sędziów znajdujących się na starcie /mecie biegu.
  9. Na trasie rozstawieni będą sędziowie i wolontariusze, którzy będą przestrzegać zasad regulaminu i sprawnego przeprowadzenia biegu.
  10. Z uwagi na powierzchnię boiska, na której odbywa się bieg zaleca się stosowanie obuwia sportowego z płaskim podbiciem.

Szczegółowe informacje można znaleźć w Regulaminie imprezy:

REGULAMIN BIEGU CHARYTATYWNEGO

12.09.2021 11:00 - 14:00

stadion Wda, hallera, Świecie

cegiełka