Dzień z muzyką orkiestr dętych

Zapraszamy 31 lipca od godz. 13:00 na koncerty orkiestr dętych. Na zakończenie dnia przygotowaliśmy niespodziankę - występ zespołu Singin' Birds, który z pewnością poderwie publiczność do tańca oraz pokaz w wykonaniu Teatru Tancerzy Ognia „Arta Foc”.

Program:

13:00-13:45, Duży Rynek w Świeciu – koncert Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Świecie

13:00-13:45, Mały Blankusz – koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Lubawie

19:00-23:00, Amfiteatr w Świeciu

  • Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie
  • Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Świecie
  • zespół Singin' Birds
  • Teatr Tancerzy Ognia „Arta Foc”

Orkiestra Dęta Świecie ma ponad czterdziestoletnią tradycję oraz bogaty dorobek artystyczny. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i regionu, stanowiąc piękną oprawę muzyczną wszelkich uroczystości państwowych i kościelnych. Choreografem orkiestry jest Jagoda Łuczak, dyrygentem Zbigniew Jodłowski Więcej informacji - link do strony orkiestry.

Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie istnieje od 2000 r., skupiając ponad 45 muzyków z terenu miasta i gminy. Orkiestra corocznie wykonuje kilkadziesiąt koncertów z okazji świąt państwowych, religijnych i innych. Prowadzi również zajęcia warsztatowe szkoląc młodzież, która w przyszłości poszerzy szeregi muzyków w orkiestrze. Od 2004 roku przy orkiestrze działa grupa mażoretek. Więcej informacji - link do FanPage'a orkiestry.

Singin’ Birds to zespół rodem z lat 50 ubiegłego wieku, którego myślą przewodnią jest brzmienie głosów w bliskiej harmonii. Szerokiej publiczności dali się poznać m.in. podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując wielki przebój Maryli Rodowicz „Sing Sing”. Zespół był także półfinalistą V edycji programu „Must Be The Music”, gościł wielokrotnie w programie „Jaka To Melodia” wykonując znane przeboje we własnych aranżacjach oraz dołączył do grona gwiazd „Lata z Radiem” - trasy koncertowej organizowanej przez Pierwszy Program Polskiego Radia. W listopadzie 2013 roku miała miejsce premiera ich debiutanckiego albumu „Niech Tak Zostanie”. W marcu 2017 roku ukazała się druga płyta zespołu - „Swing&Roll” . Stanowi ona kontynuację ich fascynacji stylem retro w nieco bardziej tanecznym wydaniu. Na krążku znajdują się zarówno autorskie kompozycje zespołu, jak i ich znak rozpoznawczy - własne, bardzo oryginalne wersje znanych (i nie tylko) przebojów.

W grudniu 2017 roku zespół był laureatem konkursu „Silk Road Indie Music Festival” w Chinach i został nagrodzony za najlepsze wystąpienie sceniczne. Zespół ma za sobą liczne koncerty zarówno w Polsce jak i za granicą. 

Zapraszamy na stronę zespołu Singin' Birds - link do strony

31.07.2021 13:00 - 23:00

Amfiteatr , Świecie

bezpłatnie