Koncert Kapel Podwórkowych

Zapraszamy 25 czerwca o godz. 19:00 do Parku przy OKSiR na Koncert Kapel Podwórkowych. Na letniej scenie OKSiR wystąpi Kapela Fakiry oraz Kapela z Szaconkiem. Wstęp bezpłatny, uczestników imprezy obowiązuje przestrzeganie zasad zawartych w Regulaminie:

REGULAMIN WYDARZENIA

KAPELA FAKIRY to zespół działający w ramach Stowarzyszenia Folkloru Miejskiego AGRAFA w Piotrkowie Trybunalskim, który powstał w 1976 roku. W 2021 roku obchodzi jubileusz 45-lecia istnienia. Uznawana jest za najlepszy zespół grający folklor miejski w Polsce.

Kapela dość szybko wytworzyła sobie swoisty styl opierając się głównie na twórczości własnej. Repertuar stanowią piosenki wynikające z obserwacji rzeczywistości, śmiesznostek, przywar i uroków życia. Stylistycznie nawiązuje do muzyki folkloru miejskiego. Muzyka przez nią prezentowana to nowoczesne połączenie gatunku folk z domieszką jazzu, swingu. Uzupełnieniem są znane piosenki muzyki popularnej i biesiadnej.

Skład Kapeli:

  • Marek Doleciński - założyciel, lider i kierownik Kapeli, gra na instrumentach perkusyjnych i akordeonie; tworzy muzykę dla Kapeli;
  • Michał Mroziński, muzyk grający na akordeonie z wyższym wykształceniem muzycznym.
  • Marcin Saktura, kompozytor, aranżer, muzyk grający na gitarze basowej;
  • Dariusz Siwak, muzyk grający na banjo i gitarze akustycznej;
  • Gabriela Tesarska, skrzypaczka;
  • Stanisław Kabziński, poeta, autor teksów piosenek dla Kapeli; muzyk grający na gitarze.

KAPELA Z SZACONKIEM to grupa, która powstała w 2010 roku z fascynacji muzyków zespołu miejskim folklorem m.in. starej Warszawy czy Lwowa. Zespół tworzą muzycy na co dzień związani z różnymi formacjami muzycznymi. Każdy ich koncert bawi i wzrusza do łez.

25.06.2021 19:00 - 22:00

Park przy OKSiR, Świecie