„Pa Pandemia” - widowisko artystyczne OKSiR w Świeciu

Zapraszamy 11 czerwca o godz. 19:00 do Amfiteatru na widowisko artystyczne Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu pn. „PA PANDEMIA”.

Ponad rok temu stanęliśmy przed wielkim wyzwaniem - musieliśmy w szybkim tempie znaleźć sposób na edukację kulturalną „na odległość”. Pandemia rozgościła się na dobre w naszym kulturalnym świecie, od czasu do czasu pozwalając nam na spotkania bezpośrednie w małych grupach. W tym czasie dominowały zajęcia on-line, koncerty i warsztaty transmitowane na żywo, program na YouTube „W Świecie Kultury” oraz konkursy i materiały edukacyjne w formie elektronicznej.

Głównym celem zaplanowanego na 11 czerwca wydarzenia „Pa Pandemia” jest prezentacja dokonań i popisy uczestników zajęć OKSiR w Świeciu. Przy okazji tytuł imprezy odnosi się do naszego wspólnego - pracowników kultury i naszych odbiorców – oczekiwania. Na deskach świeckiego Amfiteatru zobaczymy występy artystyczne grup tanecznych Jagody Łuczak i Natalii Głowali, popisy wokalne Studia Piosenki OKSiR prowadzonego przez Hannę Górską oraz koncert naszego instruktora i gitarzysty Przemka Drewkowskiego z materiałem z jego drugiej solowej płyty „Post Scriptum”. Przemkowi towarzyszyć będzie zespół w składzie: Mariusz Lemański – gitary, Mateusz Szałkiewicz - instrumenty klawiszowe, Kasper Łbik – bas, Mateusz Krawczyk – perkusja. W utworach wokalno-instrumentalnych zaśpiewa Bartek Wojciechowski i Martyna Grzella.

Pomiędzy występami zaplanowaliśmy krótkie animacje taneczne z udziałem publiczności. Będzie również okazja do zapoznania się z plenerową wystawą prac wykonanych pod okiem Hanny Kaweckiej i Urszuli Kulczyk w Centrum Działań Plastycznych „Akademia”.

Jednym z punktów programu jest nowe dzieło naszej grupy spektaklowej, przygotowany wspólnie w oparciu o przemyślenia z czasu pandemii przez członków grupy i instruktora – Natalię Głowalę: 

Chciałabym aby zarówno publiczność jak i występujący zapamiętali ten moment – tym razem w blasku świateł, poprzez muzykę i taniec, opowiemy zupełnie inną niż do tej pory historię. Będzie dotyczyła tego, co sami przeżyliśmy – będzie o izolacji, społecznych podziałach, świecie który zatrzymał się na ponad rok. Historia ta będzie niosła za sobą wiele przemyśleń, jednym z nich jest fakt, że poprzez pandemię zrozumieliśmy wszyscy jak ważne są relacje międzyludzkie, jak bardzo potrzebujemy dzielenia się pasją z innymi, wymieniania uśmiechów i nadziei, którą daje kontakt z drugim człowiekiem. Dla nas normalność to bycie z ludźmi i dla ludzi – poprzez występy chcemy być bliżej każdego człowieka, inspirując, dając nadzieję i skłaniając do myślenia. Jeden z układów, który zostanie zaprezentowany jest naszym wspólnym prezentem, poprzez który podziękujemy sobie nawzajem za wytrwałość i za to, że się nie poddaliśmy.

Wyjście na scenę i występ przed naszą publicznością jest dla nas bardzo wyczekanym i ważnym momentem (czekaliśmy na niego ponad rok) i mamy nadzieję, że będzie to niezapomniany wieczór. Nadzieja na to, że znów się spotkamy podlewała nasze marzenia jak kwiaty, które 11 czerwca rozkwitną w blasku reflektorów i spełnią się na oczach publiczności zgromadzonej a Amfiteatrze.

UWAGA – W czasie imprezy będą obowiązywały zasady zgodne z obecnymi wytycznymi sanitarnymi, wg rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 06.05.2021r., w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów, w związku z wystąpieniem stanu epidemii, stan prawny na dzień: 26.05.2021 r. Szczegóły w Regulaminie wydarzenia.

REGULAMIN WYDARZENIA

11.06.2021 19:00 - 22:00

Amfiteatr , Świecie

bezpłatnie