„Wokół symboli Rzeczypospolitej Polskiej” - konkurs online

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja, od 2 maja (9:00) do  8 maja (23:59), zapraszamy do rozwiązania Quizu „Wokół symboli Rzeczypospolitej Polskiej”, którego głównym celem jest upowszechnianie i poszerzanie wiedzy na temat historii polskich symboli narodowych.
Konkurs zostanie zamieszczony na FanPage'u Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej: www.fb.com/izbaswiecie.

Zagadnienia konkursowe dotyczyć będą historii Polski, godła, herbu państwa polskiego (np. wizerunku orła białego, jego poszczególnych elementów oraz zmian wzoru, którym ulegał przez stulecia), barw (np. genezy, symboliki, ułożenia w układzie poziomym i pionowym, stosunku szerokości flagi do jej długości, form eksponowania barw narodowych, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej), hymnu Rzeczypospolitej Polskiej (np. tekstu Mazurka Dąbrowskiego, miejsca, czasu i okoliczności jego powstania, autora słów, a także dyskusji nad wyborem hymnu narodowego), zapisów na temat symboli narodowych oraz zasad ich eksponowania.

Quiz - w formie nawiązującej do jednego z najsłynniejszych teleturniejów - składa się z trzech etapów:

  1. Udzielenia jak największej liczby poprawnych odpowiedzi w jak najkrótszym czasie, czyli zdobycia jak największej liczby punktów.
  2. Wykonania zrzutu ekranu dokumentującego liczbę zdobytych punktów.
  3. Wysłania zrzutu ekranu dokumentującego liczbę zdobytych punktów na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Quiz (test wyboru) składa się z 21 pytań.

Uczestnik nie ma możliwości poprawienia raz zaznaczonej odpowiedzi.

W rozgrywkach specjalnych można zdobyć dodatkowe punkty lub inne bonusy.

Każdy uczestnik konkursu może uzupełnić quiz tylko raz.

W przypadku remisu liczy się data przesłania zrzutu ekranu. 

Pierwsze 4 osoby, które zdobędą największą liczbę punktów, otrzymają nagrody (zestaw upominków ufundowanych Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu). Osoby nagrodzone zostaną powiadomione o wygranej za pośrednictwem poczty e-mail. Nagrody należy odbierać od 16 maja do 18 czerwca (poniedziałek-piątek w godzinach 09:00 - 16:00) w Punkcie Informacji OKSiR w Świeciu, ul. Wojska Polskiego 139, 86-100 Świecie.

Zachęcamy do odwiedzenia Dużego Rynku w Świeciu i zapoznania się z wystawą „Polskie Symbole Narodowe” (ekspozycja od 1 do 31 maja 2021).

REGULAMIN KONKURSU

Ilustracja wprowadzająca: Jan Matejko, Kościuszko pod Racławicami, 1888 (domena publiczna)

2.05.2021 9:00 - 8.05.2021 23:59

Online Event

bezpłatnie

Strona wydarzenia