Adela Konop - koncert online

Zapraszamy 1 maja o 18:00 na koncert Adeli Konop z zespołem w składzie: Michał Szlempo - instrumenty klawiszowe, Filip Dzierżawski - bas oraz Grzegorz Daroń - instrumenty perkusyjne. W programie koncertu autorskie kompozycje Adeli Konop i Michała Szlempo, pochodzące z minialbumu Adeli, którego premiera odbyła się w lutym 2020 r. oraz przepiękne standardy muzyki polskiej i zagranicznej, m.in. „Eternal Child” czy „Spain” Chicka Corea, a także „A gdzie to siódme morze” z repertuaru Maryli Rodowicz.

Zapraszamy na kanał YouTube OKSiR.

Adela Konop z muzyką związana jest od dzieciństwa - śpiewa odkąd pamięta. Od 6 do 13 roku życia grała na skrzypcach, jednak śpiewanie zawsze było jej bliższe. Już jako nastolatka wiedziała, że chce związać swoją przyszłość z muzyką rozrywkową. Od 2015 roku jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ukończyła wokalistykę jazzową w klasie dr Joanny Żółkoś-Zagdańskiej.

Poszukując własnego stylu chętnie eksperymentuje z materią muzyczną. Uwielbia szeroko pojęty jazz, soul, muzykę etniczną a także brzmienia alternatywne, przestrzenne z dużą ilością elektroniki. Nieustannie odkrywa w sobie nowe możliwości, lubi „bawić się” głosem. „Wyśpiewuje siebie” poprzez improwizację, co daje duże poczucie wolności. Śpiew poza tym, że jest jej sposobem na życie, jest przede wszystkim największą pasją. Poza wydobywaniem dźwięków, pasjonuje się komponowaniem piosenek, przelewaniem myśli na papier oraz uczeniem innych, jak posługiwać się głosem. W 2018 roku otrzymała Grand Prix Ladies’ Jazz Festival.

1.05.2021 18:00

Online Event

bezpłatnie

Strona wydarzenia