Zapraszamy solistów, duety i zespoły muzyczne do zgłaszania swoich utworów do Konkursu Piosenki Osobistej, który odbędzie się 27 października w Świeciu. Na zgłoszenia czekamy do  8 października.

Konkurs Piosenki Osobistej organizowany jest w ramach 40. edycji Maratonu Piosenki Osobistej. Do udziału w konkursie zapraszamy solistów, duety i zespoły (wiek uczestników: 16+) prezentujących własne utwory słowno-muzyczne.

Nagrodą główną jest 5000 zł ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Jury może przyznać dodatkowe nagrody pieniężne (pula nagród 6000 zł) ufundowane przez Burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego i Centrum Kultury w Świeciu oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez Patrycję Kosiarkiewicz oraz Izę Biernat – kurs „Spełniony Artysta, Dostatni Artysta” wraz z godzinną konsultacją, podczas której zostanie omówiona strategia dla projektu (wartość nagrody: 5000 zł).

Jury szczególną uwagę zwraca na autorskie i premierowe utwory.

Etapy konkursu:

Etap I (04.09-16.10.2023) – termin nadsyłania zgłoszeń (do 08.10) oraz opublikowania listy uczestników Konkursu Piosenki Osobistej.
Etap II (27.10.2023) – przesłuchania finalistów KPO (prezentacja konkursowa trzech piosenek, w tym dwóch wypisanych w formularzu zgłoszeniowym), Kameralna Przestrzeń Widowiskowa Centrum Kultury.
Etap III (27 i 28.10.2023) – Koncert Laureatów (27.10), występ laureata KPO (28.10), Centrum Kultury w Świeciu.

Kryteria zgłoszeń do Konkursu Piosenki Osobistej 2023:

  • Konkurs adresowany jest do osób od 16. roku życia, zarówno solistów, jak i zespołów.
  • Zgłoszenia przyjmowane są do  8 października 2023 roku poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, a także wysłanie tekstów piosenek (zapisanych jako: nazwa zespołu_tytuł piosenki.pdf lub .doc), dwóch utworów w formacie mp3 (zapisanych jako: nazwa zespołu_tytuł piosenki.mp3) oraz zdjęcia wykonawcy (zapisanych jako: nazwa zespołu.jpg ), na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem „Zgłoszenie 40. KPO”. Jeśli tekst piosenki nie jest w języku polskim do formularza zgłoszeniowego musi zostać dołączony jej tekst w języku oryginalnym oraz polskie tłumaczenie.
  • Co najmniej jeden ze zgłaszanych utworów musi być wykonany w języku polskim.
    Uczestnicy przesłuchań konkursowych, które odbędą się 27.10.2023 roku zostaną wybrani przez Jury na podstawie nadesłanych nagrań. Lista uczestników zostanie opublikowana do 16 października 2023 roku na stronie www.ckswiecie.eu oraz www.fb.com/maratonpiosenkiosobistej.

Uczestnicy Konkursu występują z własnym akompaniamentem bądź zespołem, prezentując podczas przesłuchań konkursowych trzy utwory, w tym dwa zgłoszone w Etapie I (w formularzu zgłoszeniowym). Nie ma możliwości zmiany zgłoszonych utworów.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są w Regulaminie KPO:

Regulamin Konkursu Piosenki Osobistej 2023

Formularz zgłoszeniowy:

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Koordynator Konkursu Piosenki Osobistej: Agnieszka Puza, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 795 733 999

Relacja z 39. edycji Maratonu Piosenki Osobistej: