Zapraszamy 14 i 15 października do Świecia na 39. edycję Maratonu Piosenki Osobistej. W programie koncert Mariusza Lubomskiego, Julity Zielińskiej, finalistów Konkursu Piosenki Osobistej oraz wernisaż grafiki Agnieszki Jarosz.

Maraton Piosenki Osobistej to jeden z najstarszych polskich festiwali muzycznych, który na trwałe wpisał się w kalendarz wydarzeń ogólnopolskich, promujących piosenkę autorską oraz twórcze podejście do muzyki.

PROGRAM 39. Maratonu Piosenki Osobistej

Piątek - 14 października

 • sala widowiskowa OKSiR, bilety 30 zł - KUP BILET ONLINE / w kasie kina WRZOS lub Punkcie Informacji OKSIR
  20:00 Mariusz Lubomski

Sobota - 15 października

 • Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
  12:00 Konkurs Piosenki Osobistej: Black Radio, Córy, Ewa eM, Jan Bąk, Karolina Wilgus, Melancholy Hill, Motka Fesler, Pestka, Runforrest, Zuza Wiśniewska
  20:00 Julita Zielińska - koncert laureata KPO 2021
  21:00 Koncert Laureatów
 • Galeria Okno
  19:00 Wernisaż Agnieszki Jarosz - grafika artystyczna / OSOBIŚCIE

Do pobrania:

Regulamin imprezy: 39. MPO

Szczegółowe informacje o Konkursie Piosenki Osobistej: www.kpo.oksir.eu 

Artwork: Agnieszka Jarosz


Mariusz Lubomski - „Nieszkolony głos, mało znana twarz, repertuar ambitny nie dla mas” śpiewał na festiwalu w Opolu w 1987 roku Mariusz Lubomski. Silny głos, charyzma i charakterystyczny taniec uwiódł publiczność w całej Polsce. Był to początek wyjątkowej drogi artystycznej. Mariusz Lubomski powraca nowym albumem pod tytułem „SĘK YOU”. Muzyka i teksty piosenek na albumie „SĘK YOU” ukazują człowieka i całą gamę stanów świadomości oraz emocji, które mu towarzyszą. Słowa autorstwa Sławka Wolskiego poetycko i dosadnie opisują ludzkie uczucia. Muzyka oraz interpretacja Mariusza Lubomskiego wyrywa nas na chwilę z codzienności i porusza. Artysta na temat albumu powiedział krótko: “Słuchając tej płyty można się wzruszyć i uśmiechnąć”. Z pozoru starszy Pan. Z pozoru uśmiechnięty, stając na scenie w przykrótkich rękawach zamienia się w zwierzę sceniczne. Jest wyrazisty i sprawia wrażenie, że nic nie zmieniło się od czasu występu w Opolu w 1987 roku.

Julita Zielińska - zespół jest synergią trzech miast - Gdańsk (skąd pochodzi wokalistka i songwriterka Julita Zielińska), Poznań i Warszawa. Chociaż Julita uczestniczyła w projektach, które przedstawiane były na deskach chociażby Opener’a, to działalność solowa jest realizacją dotychczas wyczekiwanego połączenia brzmienia organicznego i elektronicznego. Sześcioosobowy skład porusza się po płaszczyznach indie popu, soulu, elektroniki, jazzu, ale ma on też znamiona easy listeningu przejawiającego się w chwytliwych melodiach, ale niekoniecznie w tekstach, które są najistotniejszym elementem całej konstrukcji muzycznej. Polemikę z sinusoidalnym przebiegiem linii życia określają w prostych, a jednocześnie niebanalnych szlagwortach - Raz wersal, raz wersalka, Goździki i gwoździe, Rózgi i różdżki.
Frontmenką zespołu jest Julita Zielińska - songwriterka, trenerka wokalna, organizatorka warsztatów muzycznych Idziemy na solo, właścicielka firmy Studio Twórczości Artystycznej i prezeska Stowarzyszenia Twórców Kultury BuzzART. Do 2020 członkini duetu Ziela, z którym wydała EP1 pod batutą Pawła Jóźwickiego z wytwórni Jazzboy. Frontmanka zespołu MYK działającego pod szyldem Warner Music Polska, a także wokalistka projektu Maanam Alternatywnie. Laureatka nagrody głównej Festiwalu Supportów, festiwalu Frazy w Poznaniu, podwójnie Maratonu Piosenki Osobistej w Świeciu. Grała na takich scenach jak Open’er, Męskie granie, Off Festival, Soundrive, Studio Agnieszki Osieckiej. Gościnnie wystąpiła na płytach Grażyny Łobaszewskiej, Dick4dick, Wojtka Pilichowskiego, Sotei.

Skład zespołu: Marcin Staś – gitary, Franek Wicke – bas, moog, chóry, Bartek Mazurek – instrumenty klawiszowe, Kacper Majewski – perkusja, Weronika Sydow - chóry.

Agnieszka Jarosz - absolwentka ASP w Gdańsku (kierunki: wzornictwo oraz grafika artystyczna). W trakcie studiów współpracowała czynnie ze świeckim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji (Alternatywna Pracownia Kultury) w ramach realizacji miejskich projektów i warsztatów artystycznych. Dodatkowo funkcjonowała w roku akademickim 2019/20 jako graficzka w kole naukowym Galeria Studencka START. Po studiach prowadziła warsztaty artystyczne dla seniorów w Fundacji Pro Omnia w Bydgoszczy. Obecnie wykonuje ilustracje dla undergroundowego kwartalnika kulturowego Dom Wariatów, pisze scenariusze do serii filmów edukacyjnych Klucze do Obrazów Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, prowadzi zajęcia muzyko- i arteterapeutyczne w Warsztacie Terapii Zajęciowej, tworzy grafiki dla OKSiRu w Świeciu oraz prowadzi indywidualne zajęcia plastyczne dla przyszłych artystów. 
Uwielbia robaki, owady, pajęczaki, szeroko pojętą grafikę oraz książki. Według niej sztuka nie powinna odpowiadać na pytanie „dlaczego?” a zamiast tego „dlaczego nie?”. Chaos jest tylko jedną z form porządku. W ten sposób usprawiedliwia oderwanie głowy od grawitacji.

39-mpo-plakat