Laureaci Konkursu Piosenki Osobistej: nagroda gówna - Motka Fesler, wyróżnienia - Melancholy Hill, Ewa eM oraz Karolina Wilgus.

Zapraszamy solistów, duety i zespoły muzyczne do zgłaszania swoich utworów do Konkursu Piosenki Osobistej, który odbędzie się 15 października w Świeciu. Na zgłoszenia czekamy do 25 września.

Konkurs Piosenki Osobistej organizowany jest w ramach 39. edycji Maratonu Piosenki Osobistej. Do udziału w konkursie zapraszamy solistów, duety i zespoły (wiek uczestników: 16+) prezentujących własne utwory słowno-muzyczne.

Nagrodą główną jest 5000 zł ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Jury może przyznać dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez Burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego oraz Dyrektor OKSiR w Świeciu Monikę Tom. Jury szczególną uwagę zwraca na autorskie i premierowe utwory.

Etapy konkursu:
Etap I (30.08-03.10.2022) – termin nadsyłania zgłoszeń (do 25.09) oraz opublikowania listy uczestników konkursu.
Etap II (15.10.2022) – Konkurs Piosenki Osobistej (prezentacja konkursowa trzech piosenek, w tym dwóch wypisanych w formularzu zgłoszeniowym), Kameralna Przestrzeń Widowiskowa OKSiR w Świeciu.
Etap III (15.10.2022) – Koncert Laureatów KPO (prezentacja piosenek wskazanych przez Jury), Kameralna Przestrzeń Widowiskowa OKSiR w Świeciu.

Kryteria zgłoszeń do Konkursu Piosenki Osobistej 2022:

 • Konkurs adresowany jest do osób od 16. roku życia, zarówno solistów, jak i zespołów.
 • Zgłoszenia przyjmowane są do 25 września 2022 roku poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, a także wysłanie tekstów piosenek (zapisanych jako: nazwa zespołu_tytuł piosenki.pdf lub .doc), dwóch utworów w formacie mp3 (zapisanych jako: nazwa zespołu_tytuł piosenki.mp3) oraz zdjęcia wykonawcy (zapisanych jako: nazwa zespołu.jpg ), na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem „Zgłoszenie 39. KPO”. Jeśli tekst piosenki nie jest w języku polskim do formularza zgłoszeniowego musi zostać dołączony jej tekst w języku oryginalnym oraz polskie tłumaczenie.
 • Co najmniej jeden ze zgłaszanych utworów musi być wykonany w języku polskim.

Uczestnicy przesłuchań konkursowych, które odbędą się 15.10.2022 roku zostaną wybrani przez Jury na podstawie nadesłanych nagrań. Lista uczestników zostanie opublikowana 03 października 2022 roku na stronie www.oksir.eu oraz www.fb.com/maratonpiosenkiosobistej

Uczestnicy Konkursu występują z własnym akompaniamentem bądź zespołem, prezentując podczas przesłuchań konkursowych trzy utwory, w tym dwa zgłoszone w Etapie I (w formularzu zgłoszeniowym). Nie ma możliwości zmiany zgłoszonych utworów. 

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są w Regulaminie KPO: 

Regulamin Konkursu Piosenki Osobistej 2022

Formularz zgłoszeniowy:

WYPEŁNIJ FORMULARZ 

Protokół: 

Protokół Konkursu Piosenki Osobistej


Na podstawie nadesłanych nagrań, jury w składzie: Izabela Biernat - przewodnicząca, Mariusz Lubomski oraz Damian Sikorski, wybrało 10 finalistów (kolejność alfabetyczna):

 • Black Radio
 • Córy 
 • Ewa eM
 • Jan Bąk
 • Karolina Wilgus
 • Melancholy Hill
 • Motka Fesler
 • Pestka
 • Runforest
 • Zuza Wiśniewska 

Z finalistami spotkamy się 15 października w Świeciu podczas przesłuchań konkursowych.


Kontakt w sprawach związanych z Konkursem Piosenki Osobistej:
tel.: 795 733 999 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.fb.com/maratonpiosenkiosobistej 

Artwork: Agnieszka Jarosz


Izabela Biernat
Kobieta renesansu – pisze, ilustruje, śpiewa. Jeździ konno, naucza o przyrodzie.
Ponad 25 lat związana z branżą muzyczną. Organizowała i produkowała szereg wydarzeń artystycznych, na mniejszą i największą ( międzynarodową) skalę. Członkini Rady Izby Gospodarczej Menedżerów Artystów Polskich IGMAP. Scenę zna z każdej strony. Obecnie postanowiła usunąć się nieco w cień. Wspiera mniej znanych twórców, sama powołała do życia projekt „Baśniowa Mowa“. Pisze scenariusze i reżyseruje teledyski. Szuka dróg, by pielęgnować wysoką kulturę. Myśli o powołaniu fundacji, która scali wiele działań i promować będzie wartościowe projekty.

Mariusz Lubomski
„Nieszkolony głos, mało znana twarz, repertuar ambitny nie dla mas” śpiewał na festiwalu w Opolu w 1987 roku Mariusz Lubomski. Silny głos, charyzma i charakterystyczny taniec uwiódł publiczność w całej Polsce. Był to początek wyjątkowej drogi artystycznej. Mariusz Lubomski powraca nowym albumem pod tytułem „SĘK YOU”. Muzyka i teksty piosenek na albumie „SĘK YOU” ukazują człowieka i całą gamę stanów świadomości oraz emocji, które mu towarzyszą. Słowa autorstwa Sławka Wolskiego poetycko i dosadnie opisują ludzkie uczucia. Muzyka oraz interpretacja Mariusza Lubomskiego wyrywa nas na chwilę z codzienności i porusza. Artysta na temat albumu powiedział krótko: “Słuchając tej płyty można się wzruszyć i uśmiechnąć”. Z pozoru starszy Pan. Z pozoru uśmiechnięty, stając na scenie w przykrótkich rękawach zamienia się w zwierzę sceniczne. Jest wyrazisty i sprawia wrażenie, że nic nie zmieniło się od czasu występu w Opolu w 1987 roku.

Damian Sikorski
Dziennikarz muzyczny Czwórki Polskiego Radia i Programu Pierwszego Polskiego Radia. Prowadzący między innymi audycje Będzie Głośno! w radiowej Czwórce, która promuje debiutantów, oraz Muzyczny Lunch. Pomysłodawca konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!, którego nagrodą jest wydanie debiutanckiej płyty, sesja zdjęciowa, teledysk, koncert i promocja. W ramach audycji wydaje też składanki z piosenkami debiutantów. W radiowej Jedynce prowadzi cykl „Po Pierwsze Muzyka”, oraz audycję „Muzyka Nocą” i „Tu jest muzyka”.