Zachęcamy do zgłaszania swoich piosenek do Konkursu Piosenki Osobistej, który odbędzie się 12 i 13 listopada w Świeciu. Na zgłoszenia czekamy do 25 października.

Konkurs Piosenki Osobistej realizowany jest w ramach 38. edycji Maratonu Piosenki Osobistej. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno zespoły, jak i solistów (od 16. roku życia) prezentujących piosenkę autorską. 

Nagrodą główną jest statuetka „Punkt Widzenia” autorstwa Marka Tomasika oraz 5000 zł ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Jury może przyznać dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez Burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez Dyrektor OKSiR Iwonę Mazelewską.

Etapy konkursu:
Etap I (23.09-29.10.2021) – termin nadsyłania zgłoszeń (do 25.10) oraz opublikowania listy uczestników konkursu.
Etap II (12.11.2021) – Konkurs Piosenki Osobistej (prezentacja konkursowa trzech piosenek, w tym dwóch wypisanych w formularzu zgłoszeniowym), sala widowiskowa OKSiR.
Etap III (13.11.2021) – Koncert Laureatów KPO (prezentacja piosenek wskazanych przez Jury), sala widowiskowa OKSiR.

Kryteria zgłoszeń do Konkursu Piosenki Osobistej 2021:

 • Konkurs adresowany jest do osób od 16. roku życia, zarówno solistów, jak i zespołów.
 • Zgłoszenia przyjmowane są do 25 października 2021 roku poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, a także wysłanie tekstów piosenek (zapisanych jako: nazwa zespołu_tytuł piosenki.pdf lub .doc), dwóch utworów w formacie mp3 (zapisanych jako: nazwa zespołu_tytuł piosenki.mp3) oraz zdjęcia wykonawcy (zapisanych jako: nazwa zespołu.jpg ), na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem „Zgłoszenie 38. KPO”. Jeśli tekst piosenki nie jest w języku polskim do formularza zgłoszeniowego musi zostać dołączony jej tekst w języku oryginalnym oraz polskie tłumaczenie.
 • Co najmniej jeden ze zgłaszanych utworów musi być wykonany w języku polskim.

Uczestnicy przesłuchań konkursowych zostaną wybrani na podstawie nadesłanych nagrań. Lista uczestników zostanie opublikowana 29 października 2021 roku na stronie www.oksir.eu oraz www.fb.com/maratonpiosenkiosobistej. Uczestników II Etapu konkursu przesłuchuje Jury powołana przez Organizatora. Jury szczególną uwagę zwraca na autorskie i premierowe utwory.  

FINALIŚCI KONKURSU PIOSENKI OSOBISTEJ 2021

 • Gracjan Kalandyk
 • Julita Zielińska
 • Magdalena Lasota
 • Marta Szefke
 • Part Of The Kitchen
 • Sydow-Dumański
 • Tomek Czyżewski
 • Patryk Demkowski
 • Jan Bąk&Zalasa

Finaliści KPO prezentują w konkursie trzy utwory, w tym dwa zgłoszone w Etapie I (w formularzu zgłoszeniowym). Nie ma możliwości zmiany zgłoszonych utworów. Co najmniej jeden ze zgłaszanych utworów musi być wykonany w języku polskim. Jury ma prawo podczas Konkursu poprosić uczestnika o wykonanie czwartego utworu.

Podczas Konkursu nie dopuszcza się korzystania z podkładów muzycznych (półplaybacków).

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są w Regulaminie KPO: 

POBIERZ REGULAMIN KPO

Formularz zgłoszeniowy:

WYPEŁNIJ FORMULARZ 

Kontakt w sprawach związanych z Konkursem Piosenki Osobistej:
Majka Hałabuda (dyrektor artystyczny MPO), kom. 609 400 743, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.fb.com/maratonpiosenkiosobistej