grafika ozdobna do artykułu

Zapraszamy mieszkańców Gminy Świecie do składania wniosków o realizację inicjatywy społeczno-kulturalnej w ramach kolejnej edycji programu „Żyj Kulturą”.

Wnioski w wersji papierowej można dostarczać osobiście do Punktu Informacji OKSiR w godzinach 9:00-16:00, bądź pocztą tradycyjną w terminie od 12 do 30 kwietnia 2021 roku. Maksymalna wnioskowana kwota wsparcia to 7 000 zł.

W ramach programu można ubiegać się o wsparcie na:

 1. Działania edukacyjne z zakresu plastyki, tańca lub teatru mające na celu aktywizację różnych grup wiekowych.
 2. Wydanie niskonakładowych i niekomercyjnych publikacji związanych z Gminą Świecie (z wykorzystaniem różnych nośników zapisu), m.in.:
  - utworów literackich (w tym poezji) autorów ze Świecia;
  - wydawnictw dokumentujących działalność organizacji, twórców bądź osób związanych z kulturą Gminy Świecie;
  - ksiąg zbiorowych, druków ulotnych i okolicznościowych, almanachów związanych z kulturą Gminy Świecie (dawnej lub współczesnej);
  - wydawnictw związanych z dziedzictwem kulturowym Gminy Świecie.
 3. Realizacje filmowe związane z Gminą Świecie* (w tym filmy fabularne, animowane, promocyjne, dokumentalne oraz reportaże).
  *Np. film zrealizowany na terenie Gminy Świecie lub fabuła dotycząca Świecia i okolic.

Partnerem programu jest Mondi Świecie S.A.

Regulamin programu Żyj Kulturą

Wniosek o realizację inicjatywy

Kontakt w sprawie programu (poniedziałek - piątek w godz. 08:00-15:00):
Agnieszka Puza, tel. 602 631 177, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Katarzyna Lasota, tel. 608 457 863, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.