Prywatna szkoła haftu w Chełmnie, 1910 r. – ze zbiorów Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie.

Z okazji Światowego Dnia Kociewia, od środy 10 lutego do piątku 12 lutego, zapraszamy do sprawdzenia swojej pamięci i spostrzegawczości! 

Pytania konkursowe zamieszczane będą na FanPage Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej: www.fb.com/izbaswiecie

Do rozwiązania przygotowaliśmy:

  • Zagadkę słowno-literową polegającą na odgadywaniu lub dopasowywaniu haseł i wpisywaniu ich w krzyżujące się ze sobą rubryki.
  • Grę polegającą na odnajdywaniu par takich samych kart.
  • Zabawę, w której należy dopasować opis do ilustracji lub odwrotnie.

Każda z 3 propozycji składa się z trzech etapów:
1) poprawnego rozwiązania;
2) wykonania zrzutu ekranu poprawnego rozwiązania;
3) wysłania zrzutu poprawnego rozwiązania na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Za każdym razem wygrywają dwie osoby, które jako pierwsze prześlą zrzut poprawnego rozwiązania na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zwycięzcy poszczególnych konkursów zostaną powiadomieni o wygranej za pośrednictwem wiadomości wysłanej na adres e-mail.

Rozpoczęcie konkursu: 10 lutego 2021, godz. 19:00.
Zakończenie konkursu: 12 lutego 2021, godz. 23:59.

Kolejne zagadki będą zamieszczane codziennie do 12 lutego włącznie, każdorazowo o godz. 19:00.

Do wygrania są zestawy upominków ufundowanych przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu, w skład których wchodzą m.in.: torby lub workoplecaki, kubki ceramiczne, otwieracze do butelek z magnesem, breloki do kluczy, publikacje Wydawnictwa Region. Nagrody w konkursie nie podlegają wymianie na gotówkę. Nagrody należy odbierać osobiście od 22 lutego do 19 marca (poniedziałek-piątek w godzinach 09:00-16:00) w Punkcie Informacji OKSiR.

REGULAMIN KONKURSU

UWAGA - DOGRYWKA
Tym razem będzie to forma rozrywki polegająca na składaniu dużego obrazka z małych fragmentów o charakterystycznych kształtach. Wygrywa osoba, która ułoży puzzle w jak najkrótszym czasie i prześle zrzut poprawnego rozwiązania na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zwycięzca konkursu zostanie powiadomiony o wygranej za pośrednictwem poczty e-mail.
Rozpoczęcie konkursu: 10 marca 2021 r., godz. 19:00
Zakończenie konkursu: 17 marca 2021 r., godz. 23:59

REGULAMIN DOGRYWKI

Zdjęcie: Prywatna szkoła haftu w Chełmnie, 1910 r. – ze zbiorów Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie.

Archiwum zdań konkursowych:
Link do pierwszego postu konkursowego z 10.02.2021 - gra polegająca na odnajdywaniu par takich samych kart: https://learningapps.org/watch?v=pwvnkid2521 
Link do drugiego postu konkursowego z 11.02.2021 - gra polegająca na dopasowaniu opisu do fotografii lub odwrotnie: https://learningapps.org/watch?v=pubsn8wkj21 
Link do trzeciego postu konkursowego z 12.02.2021 - krzyżówka: https://learningapps.org/watch?v=pyg1x7xo521