Maraton Piosenki Osobistej to jeden z najstarszych polskich festiwali muzycznych, który na trwałe wpisał się w kalendarz wydarzeń ogólnopolskich, promujących piosenkę autorską oraz twórcze podejście do muzyki. Został zapoczątkowany w 1984 roku przez Uczelniany Klub Turystów „Róża Wiatrów” z prekursorami Grzegorzem Suligą i Adamem „Wuja” Wachowiczem jako Maraton Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Nocne Śpiewanie”.

Organizowany w ramach festiwalu Konkurs Piosenki Osobistej wyróżnia się na tle innych tego typu wydarzeń, gdyż dotyczy twórczości autorskiej. Nagrodą główną w konkursie jest statuetka „Punkt Widzenia” autorstwa Marka Tomasika oraz 5000 zł ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Jury może przyznać dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez Burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez Dyrektor OKSiR Iwonę Mazelewską.

UWAGA! 37. Maraton Piosenki Osobistej zmienia formułę - w związku z zagrożeniami związanymi z Covid-19 odwołujemy piątkowe przesłuchania w ramach Konkursu Piosenki Osobistej oraz koncerty.
Wykonawcy zakwalifikowani do finału Konkursu Piosenki Osobistej proszeni są o przesłanie do 12 listopada 2020 video-sesji z 3 zgłoszonymi utworami (bez masteringu).
Szczegółowe informacje zostaną wysłane finalistom w poniedziałek (19 października).
Na podstawie nadesłanych video-sesji jury w składzie:
- Rober Gajewski - przewodniczący,
- Dariusz Gros,
- Radosław Łukasiewicz
wybierze laureatów.

Finaliści: à la, IKSY, Julia Olędzka, Mikołaj Miko Kłosiewicz, obloki, Part of the kitchen, Sara Kordowska, Stories To Tell, Tom Bishop, Weronika Gajewska

37-maraton-piosenki-osobistej_plakat_net2