Zapraszamy do nauki gry w szachy! Zajęcia adresowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych. Projekt realizowany jest przez Andrzeja Leśniaka w ramach programu „Żyj Kulturą", przy wsparciu firmy Mondi Świecie S.A.

Zajęcia odbywać się będą w Hali Widowiskowo-Sportowej dwa razy w tygodniu w okresie od 14 września do 17 października 2020 roku:
poniedziałki, godz. 15:30-17:30
czwartki, godz. 15:30-18:30

Na zakończenie projektu zaplanowano XX Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Świecia - 17 października 2020, godz. 10:00, Hala Widowiskowo-Sportowa.

Zajęcia obejmują aspekty teoretyczne i praktyczne gry w szachy, w które wprowadzą uczestników Angelika oraz Kacper Leśniak.

Szczegółowe informacje można uzyskać u inicjatora projektu - Andrzeja Leśniaka: tel. 506 913 301.

-------------

Angelika Leśniak - posiada I kategorię szachową, sędzia szachowy. Osiągnięcia: 13 i 20 m-ce w drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół, wielokrotna mistrzyni i wicemistrzyni województwa w szachach, 3 m-ce w Mistrzostwach Polski Sędziów Szachowych. Uczestniczy w około 40 turniejach rocznie, w których odnosi duże sukcesy.

Kacper Leśniak - posiada II kategorię szachową, 13 i 20 m-ce w drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół. W swoim dorobku posiada kilka medali mistrzostw województwa, uczestniczy w około 40 turniejach rocznie zdobywając miejsca medalowe zarówno w kategorii open, jak również wśród juniorów.