W związku ze 101. rocznicą powrotu Świecia do Polski, od poniedziałku 25 stycznia do niedzieli 31 stycznia, zapraszamy do sprawdzenia swojej pamięci i spostrzegawczości!

Zapraszamy mieszkańców powiatu świeckiego do udziału w konkursie plastycznym pn. „Walentynkowa wiadomość”. Prace zostaną ocenione w czterech kategoriach wiekowych: 5 – 6 lat, 7 – 10 lat, 11 – 15 lat oraz 16+. Na zgłoszenia czekamy do 4 lutego 2021 r.

Znudzony chłopiec leży i  rysuje

Na ferie zimowe 2021 nasi instruktorzy przygotowali kilka filmów z propozycjami kreatywnych działań prezentowanych w ramach cyklu „Jak jest nuda to się uda”.

Do końca stycznia można składać wnioski o nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia życzymy Państwu spokojnych i rodzinnych świąt. Niech wigilijny wieczór zapachnie choinką oraz wybrzmi pięknem kolęd i dobrych wspomnień.

W związku z zagrożeniami związanymi z Covid-19, 37. Maraton Piosenki Osobistej zmienił formułę. Znamy już wyniki konkursu.