Pracownia Rozwoju
Koordynator: Jolanta Pawłowska

Pracownia Rozwoju „Wyspa Skarbów” to kreatywna przestrzeń Centrum Kultury w Świeciu, przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W Pracowni znajdą miejsce dla siebie osoby radosne i smutne, odważne i te mniej śmiałe, młodzi i młodzi duchem. Jesteśmy otwarci na wszystkie grupy wiekowe, ponieważ naszą misją jest, aby każda osoba niezależnie od wieku i płci miała możliwość rozwijania swoich zainteresowań.

Zajęcia stałe, warsztatowe i okazjonalne prowadzone są głównie przez specjalistów CK. Zapraszamy również gości z kraju, osoby mniej i bardziej znane, które z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Dzięki zróżnicowanym działaniom każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie „skarby” przygotowaliśmy? – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: 

Mała Akademia Twórcza – zajęcia muzyczno-ruchowe i plastyczne w 2 grupach wiekowych: 5-6 lat i 7-8 lat
Spotkania 2 razy w tygodniu po 45 minut: poniedziałki, środy, godz. 16:30-17:15, 17:30-18:15, pracownia rozwoju
Instruktorzy: Agnieszka Adrych, Justyna Pogoda.
Odpłatność za zajęcia: 50 zł/mies.

Smyko-rozwijanki – zajęcia dla maluszków i rodziców (wiek dziecka: od 6 miesiąca życia do 2 lat)
Spotkania raz w miesiącu po 45 minut, wg określonego, powtarzalnego rytmu co wzmacnia u dziecka poczucie bezpieczeństwa i zachęca do zabawy. Muzyka, ruch oraz inne formy dziecięcej aktywności wspomogą rozwój intelektualny, motoryczny, percepcyjny, emocjonalny i społeczny dziecka. 
Wtorki (gr. I), piątki (gr. II)  godz. 16:00-16:45, sala konferencyjna
Instruktor: Agnieszka Adrych.
Odpłatność: 10 zł/spotkanie

Multi-rozwijanki – zabawy typu przedszkolnego 
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 3 lat odbywające się raz w tygodniu po 45 minut: czwartki, godz. 16:30-17:15, pracownia rozwoju.
Spotkania podczas których realizowane będą takie formy aktywności jak zabawa wzbogacona o ruch, muzykę i plastykę. Za pomocą, których dziecko zdobywać będzie wiedzę o otaczającym go świecie, panujących w nim regułach oraz wartościach . Rozwijać będzie swoją mowę, pamięć, koncentrację uwagi i myślenie oraz umiejętności manualne i sprawność ruchową. Zajęcia będą doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, poznawania i wyrażania emocji oraz zdobywania wiedzy i umiejętności przydatnych na dalszych szczeblach edukacji i w codziennym życiu.
Instruktor: Agnieszka Adrych.
Odpłatność: 40 zł/mies.

„Design Kids”- dwie grupy wiekowe: 6-8 lat oraz 9-12 lat
Zajęcia raz w tygodniu po 60 minut: piątki 16:15-17:15 i 17:30-18:30, sala edukacyjna.
Pobudzenie uczestników do przestrzennego myślenia, włączenie wyobraźni. Danie wolnej ręki poprzez „rzucenie” tematu zajęć aby zaczęły działać same, bez naprowadzania wykorzystywanych materiałów. Nakierowanie dziecka, pokazanie możliwości, danie mu czasu na działanie, brudzenie, sprawdzanie. Wykorzystywanie materiałów takich jak kartony, pudełka, płyty CD, tektury, rolki, nakrętki, słoiki, sznurki jutowe, wstążki, korki, klej na gorąco itp. Powstanie m.in. las w słoiku, stroiki świąteczne, łapacze snów, makramy, breloki, zawieszki, domek z kartonu po butach.
Instruktor: Paula Kuklińska.
Odpłatność: 40 zł/mies.

„Al(e)chemik” - dwie grupy wiekowe: 6-8 lat oraz 9-11 lat
Zajęcia raz w tygodniu po 60 minut: czwartki 16:15-17:15 i 17:30-18:30, sala edukacyjna.
Rozwijanie wiedzy chemicznej poprzez eksperymenty. Odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania dotyczące między innymi zjawisk pogodowych i reakcji chemicznych. Zbadanie właściwości różnych substancji, zaobserwowanie zachodzących zmian, wyciąganie wniosków bo najlepszą formą nauki jest nauka przez zabawę, efektywność poprzez dotyk, zrobienie, spróbowanie czy zbadanie.
W programie m.in. wykonywanie barwników sztucznych i naturalnych, sztucznego śniegu, mas plastycznych (również jadalnych), lemoniady zmieniającej kolor, wulkanu, lawy, wędrującej wody, glutów i slime, chmur przepuszczających tęczę, produkcja kryształów, tęczy z cukierków i meduzy w butelce, kosmos w słoiku.
Instruktor: Paula Kuklińska.
Odpłatność: 40 zł/mies.

Język angielski dla dzieci – dwie grupy wiekowe: 4-5 lat i 6-7 lat (nabór uzupełniający)
Zajęcia dwa razy w tygodniu po 45 minut: poniedziałek, środa, grupa I: godz. 16:30-17:15, grupa II: 17:30-18:15, sala edukacyjna.
Nauka języka angielskiego dla dzieci w formie zabawy, kurs podstawowy.
Instruktor: Joanna Rutkowska.
Odpłatność: 50 zł/mies.