Pracownia Muzyki
Koordynator: Hanna Górska

Instruktor: Hanna Górska

Studio Piosenki (11+), nieodpłatnie, zapisy uzupełniające
terminy zajęć ustalane indywidualnie
W programie zajęć: emisja głosu, kształcenie słuchu oraz wrażliwości intonacyjnej, dykcji i barwy głosu - umiejętności posługiwania się nim, dobór repertuaru, interpretacja utworu, nauka piosenek, prezentacje na scenie, udział w wydarzeniach artystycznych  w Świeciu i w przeglądach, festiwalach wokalnych. 

Instruktor: Przemek Drewkowski

Warsztaty „Gitarowe brzmienia” - młodzież (13-19 lat) 20 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: wtorek, godz. 16:00-17:00
Warsztaty „Gitarowe brzmienia” - dorośli, 20 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: wtorek, godz. 17:00-18:00
W programie zajęć: podstawy gry na gitarze, nauka improwizacji, próby poruszania się po stylach muzycznych takich jak: funky, blues, fusion, rock itp. próby aranżacji utworów w różnych stylistykach muzycznych, tworzenie własnych aranżacji oraz łącznie różnych stylistyk w jednym utworze, nagrywanie i aranżacja w domu, przygotowanie do udziału w jam session.

Sala Prób dla zespołów muzycznych – odpłatność 10 zł/godz.
Oferta dla zespołów bądź solistów, którzy nie mają miejsca do rozwijania swoich umiejętności wokalnych bądź instrumentalnych. Sala prób daje możliwość szlifowania talentu w dobrze wygłuszonej i wyposażonej w sprzęt Sali (nagłośnienie dla wokalistów, perkusja oraz wzmacniacze gitarowe). Próby odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 - 20:00. 

Instruktor: Janina Romańska

Zespół wokalny „Kociewianki” (Klub Seniora), nieodpłatnie
zajęcia raz w tygodniu: piątki godz. 12:00 -14:00
Zespół bierze udział w różnych imprezach okolicznościowych miasta, a także w przeglądach.

Instruktor: Martyna Mróz

Teatr „Na Rogu” - nabór uzupełniający, nieodpłatnie
poniedziałki i czwartki, godz. 16:30-18:30
Zajęcia pozwalają m.in.: rozwijać twórczy potencjał, otwartość i wyobraźnię, zwiększać świadomość ciała i uwagę, ćwiczyć technikę mowy, uczestniczyć w ćwiczeniach partnerskich i zespołowych rozwijających wrażliwość i zdolności komunikacyjne, nawiązać nowe, wartościowe znajomości, improwizować, tworzyć mniejsze i większe formy teatralne inspirowane różnymi kierunkami, dobrze się bawić.