Pracownia Muzyki
Koordynator: Hanna Górska
Instruktor: Hanna Górska

Studio Piosenki (10+), nieodpłatnie

terminy zajęć ustalane indywidualnie
Warsztaty wokalne, zajęcia indywidualne, zespół. W programie zajęć: emisja głosu, kształcenie słuchu oraz wrażliwości intonacyjnej, dykcji i barwy głosu – umiejętności posługiwania się nim, dobór repertuaru, interpretacja utworu, nauka piosenek, prezentacje na scenie, udział w wydarzeniach artystycznych w Świeciu i w przeglądach, festiwalach wokalnych.
Instruktor: Przemek Drewkowski

Warsztaty „Gitarowe brzmienia” - młodzież (13-19 lat), 30 zł/mies.

zajęcia raz w tygodniu: wtorek, godz. 16:00-17:00

Warsztaty „Gitarowe brzmienia” - dorośli, 50 zł/mies.

zajęcia raz w tygodniu: wtorek, godz. 17:00-18:00
W programie zajęć: podstawy gry na gitarze, nauka improwizacji, próby poruszania się po stylach muzycznych takich jak: funky, blues, fusion, rock itp. próby aranżacji utworów w różnych stylistykach muzycznych, tworzenie własnych aranżacji oraz łączenie różnych stylistyk w jednym utworze, nagrywanie i aranżacja w domu, przygotowanie do udziału w jam session.

Zespół wokalno-instrumentalny, nieodpłatnie

zajęcia raz w tygodniu: wtorki, godz. 18:00-20:00
Zespół wokalno-instrumentalny grający pod skrzydłami OKSiR, wykonujący covery muzyki rozrywkowej oraz tworzący własne utwory. Skład będzie można usłyszeć na imprezach organizowanych i współorganizowanych przez OKSiR oraz na przeglądach muzycznych.

Sala Prób dla zespołów muzycznych, 10 zł/godz.

Oferta dla zespołów bądź solistów, którzy nie mają miejsca do rozwijania swoich umiejętności wokalnych bądź instrumentalnych. Sala prób daje możliwość szlifowania talentu w dobrze wygłuszonej i wyposażonej w sprzęt Sali (nagłośnienie dla wokalistów, perkusja oraz wzmacniacze gitarowe). Próby odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych.
Instruktor: Janina Romańska

Zespół wokalny „Kociewianki” (Klub Seniora), nieodpłatnie

zajęcia raz w tygodniu: piątki godz. 12:00 -14:00
Zespół bierze udział w różnych imprezach okolicznościowych miasta, a także w przeglądach.
Instruktor: Adam Pawłowski

„W Świecie Kultury” – warsztaty telewizyjne dla młodzieży (13+), nieodpłatnie

zajęcia raz w tygodniu: czwartek, godz. 16:30-18:00
Uczestnicy zająć dowiedzą się na czym polega praca reżysera, scenarzysty, operatora kamer, montażysty oraz jak powstają programy TV.
Instruktor: Iga Jambor-Skupniewicz

Teatr „Na Rogu” – grupa zaawansowana (17+), nieodpłatnie

raz w miesiącu: sobota, godz. 9:00-13:00 (kontynuacja działań)

Teatr młodzieżowy (12+), nieodpłatnie

zajęcia dwa razy w tygodniu: wtorki i czwartki, godz. 17:00-19:00
Zajęcia pozwalają m.in.: rozwijać twórczy potencjał, otwartość i wyobraźnię, zwiększać świadomość ciała i uwagę, ćwiczyć technikę mowy, uczestniczyć w ćwiczeniach partnerskich i zespołowych rozwijających wrażliwość i zdolności komunikacyjne, nawiązać nowe, wartościowe znajomości, improwizować, tworzyć mniejsze i większe formy teatralne inspirowane różnymi kierunkami, dobrze się bawić.
Kontakt: koordynator pracowni Hanna Górska, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 608 457 868