Koordynator: Monika Tom

„Lost Dreamers” – breakdance (7-17 lat), 30 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: soboty, godz. 13:00-15:00

Zajęcia breakdance poziom zaawansowany przeznaczone są dla grupy turniejowej Lost Dreamers reprezentującej OKSiR na zawodach i pokazach ogólnopolskich. Zajęcia mają na celu podnoszenie umiejętności tanecznych dzieci oraz przygotowanie ich do zawodów i występów. Indywidualna praca z każdym uczestnikiem zajęć umożliwia wypracowanie indywidualnego stylu tanecznego dziecka oraz pomaga opanować trudniejsze elementy stylu breakdance.

„Star Crew” – breakdance (7-17 lat), 30 zł/mies.
zajęcia grupy początkującej: soboty, godz. 9:00-10:30
zajęcia grupy zaawansowanej: soboty, godz. 10:30-12:00

Zajęcia taneczne nastawione zarówno na rozwój indywidualny, jak i grupowy. Program oparty na ćwiczeniach pobudzających wyobraźnię i ułatwiających poruszanie się w przestrzeni, a także podnoszących świadomość własnego ciała. W takcie nauki dzieci poznają podstawy styli ulicznych (street styles), stawiając nacisk zarówno na praktykę, jak i teorię. Dodatkowo zajęcia prowadzone są w oparciu o ćwiczenia pobudzające wyobraźnię i ułatwiające poruszanie się w przestrzeni oraz na tych, w których rozwijana jest świadomość własnego ciała i poczucie rytmu. W grupach Star Crew i Star Crew (zaawansowanej) nauka poprzez wspólną pracę nad układami tanecznymi i sekwencjami tanecznymi.

Hip Hop – grupa turniejowa (7-17 lat), 25 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: soboty, godz. 12:00-13:00

Zajęcia przeznaczone dla osób, których umiejętności taneczne osiągnęły już wysoki poziom. Celem zajęć jest opanowanie trudnych sekwencji ruchowych, które składać się będą na wcześniej przygotowaną choreografię, a wszystko to w oparciu o styl Hip hop. Grupa będzie reprezentowała Ośrodek Kultury na pokazach lokalnych i w zawodach ogólnopolskich.

Zespół taneczny „SZAFIR”
Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami baletu i tańców ludowych, prowadzone w dwóch grupach: początkującej („SZAFIR”) i zaawansowanej („SZAFIR” I). Celem zajęć jest rozwój dzieci pod kątem tanecznym i przygotowanie grup do występów okolicznościowych organizowanych przez OKSiR.

Zespół „SZAFIR” grupa początkująca od lat 6 – nabór uzupełniający, 30 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: piątki, godz. 16:30-17:30

Zespół „SZAFIR” I (6-9 lat) - kontynuacja zajęć, 30 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: piątki, godz. 17:30-18:30

Grupa spektaklowa (7-17 lat), 30 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: piątki godz.18:30-20:00

Celem zajęć jest stworzenie spektaklu tanecznego, musicalu, bądź innego widowiska o charakterze taneczno-muzycznego show, przeznaczonego do wystawienia na dużej scenie.


Instruktor: Natalia Karczewska

Nauka tańca i choreografii zespołowej, solo, duety – taniec współczesny, jazz, modern. Zespoły biorą udział w pokazach oraz konkursach tanecznych.

Zespół „SZMARAGD” (dzieci od 8. roku życia) – nabór uzupełniający, 30 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu

Zespół „SZMARAGD 2” (dzieci od 6-9 lat), 30 zł/mies.
grupa początkująca, zajęcia raz w tygodniu

Zespół „SHOW” (dzieci od 11. roku życia) – nabór uzupełniający, 30 zł/mies.
zajęcia dwa razy w tygodniu

Zespół „MALACHIT” (młodzież od 14. roku życia) – nabór uzupełniający (tylko dla tańczących), 30 zł/mies.
zajęcia dwa razy w tygodniu