zdjęcie przedstawiające chłopaka robiącego selfie telefonem komórkowym

Stwórz zdjęcie lub serię zdjęć, które będą Twoim autoportretem w czasie izolacji. Uchwyć energię, esencję oraz różne perspektywy ludzkiego życia i istnienia podczas pandemii. 

Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym.

Na prace czekamy do 8 maja.

Wymagania:
Maksymalnie 5 zdjęć, które będą odpowiedzią i Twoją interpretacją tematu.
Zdjęcia nadesłane pocztą elektroniczną w formacie .jpg, żadne z nich nie może przekraczać 5MB.

Zgłoszenie do konkursu:
Aby zgłosić prace do konkursu należy w terminie do 8 maja 2020 roku:

  • wysłać zdjęcia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • wypełnić formularz zgłoszeniowy online: https://forms.gle/FLhxYgBvBdfGu3Mw8 

Regulamin konkursu do pobrania - .PDF

Wyniki konkursu (protokół) - zobacz

Przemyślenia:
- Jak można wyrazić siebie za pomocą fotografii? Kim jesteśmy i co nas wyróżnia spośród tłumu? Jak zmieniło się nasze życie w czasie pandemii koronawirusa?
- Czym jest autoportret? Czy koniecznym jest fotografowanie siebie? Postaraj się unikać rzeczy oczywistych, powielania schematów.
- Czy wykonane fotografie pokażą Twój punkt widzenia, Twoje spostrzeżenia? Jak będą interpretowane przez potencjalnych odbiorców?
- Jaki wpływ ma proces kreatywnego myślenia na poprawienie jakości fotografii?
- Czy warto wyjść poza strefę komfortu, zrobić coś nowego, innego?
- Jak bardzo chcesz uzewnętrznić siebie na swoich zdjęciach?

Materiały źródłowe:
By znaleźć inspirację warto zapoznać się z twórczością wybitnych artystów, którzy podejmowali temat autoportretu w swoich pracach. Na liście inspiracji nie może zabraknąć takich nazwisk, jak: Frida Kahlo, Ana Mendieta, Vincent van Gogh, Cindy Sherman, Pablo Picasso, Rembrandt van Rijn, Andy Warhol, Sarah Lucas czy David Hockney. Pamiętajcie by nie kopiować czyjejś twórczości a jedynie inspirować się przemyśleniami i założeniami twórców.

Miejsce:
Każdy z nas ma w swoim domu czy mieszkaniu jakiś zakątek, w którym czuje się bezpiecznie, komfortowo - taki swoisty azyl. Niech ograniczenie przemieszczania się będzie okazją, by odkryć je na nowo w zupełnie inny sposób. Limity istnieją tylko w naszych głowach - bądźcie kreatywni!
Nie należy zapominać, że aparat to tylko narzędzie, fotografie tworzone są w głowie a Wasz palec wskazujący naciska spust migawki! Zanim to się stanie pomyślcie! Czy wszystko jest tak, jak to zaplanowaliście?

Temat - czyli Ty!:
Z jednej strony autoportret jest łatwy do wykonania z uwagi na dostępność modela, braku wielu barier, które mogą powstać pomiędzy ludźmi zaangażowanymi w proces twórczy, ale z drugiej strony szalenie trudno jest zrobić ciekawe zdjęcie samemu sobie. Kreatywność i ciekawa interpretacja tematu będą bardzo wysoko oceniane.