Starogardzkie Centrum Kultury oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w XXXIX edycji konkursu „Recytujemy prozę i poezję kociewską” im. Antoniego Górskiego.

Celem konkursu jest poznanie i popularyzacja literatury, tradycji i dziedzictwa regionalnego Kociewia, a w szczególności pielęgnowanie gwary kociewskiej – mowy naszych Lólków.
Konkurs stwarza recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej, a także pogłębia wrażliwość na piękno literatury kociewskiej.

Eliminacje powiatowe odbędą się 22 kwietnia 2022 roku godz. 10:00 w sali widowiskowej OKSiR w Świeciu. Zasady uczestnictwa konkursu dostępne są w Regulaminie konkursu.

Zgłoszenia należy dostarczyć do 8 kwietnia 2022 roku za pośrednictwem poczty tradycyjnej, elektronicznej (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub osobiście do Punktu Informacji OKSiR (tel. 52 562 73 71):
OKSiR w Świeciu, ul. Wojska Polskiego 139, 86-100 Świecie z dopiskiem - konkurs kociewski.

Kontakt: Hanna Górska - tel. 608 457 868

Dokumenty do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU

KARTA ZGŁOSZENIA            

PROTOKÓŁ                         


plakat-konkurs-recytacja