Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami Bartłomieja Marchlewskiego przygotowanymi w ramach cyklu e-KULTURA.

Oferta przygotowana przez Bartłomieja Marchlewskiego adresowana jest głównie do uczestników spotkań koła fotograficznego CK (MOŻNA DOŁĄCZYĆ). Ogłosimy także konkurs fotograficzny skierowany do wszystkich zainteresowanych.

 • 11. spotkanie E-koła fotograficznego odbędzie się 25 czerwca o godz. 19:00.
  Dołącz do czwartkowego spotkania:
  - wstęp do dyskusji: godz. 19:00: link do ZOOM (ID: 526 971 5685, hasło: kolkofoto)
  - dyskusja: godz. 19:30: link do ZOOM (ID: 526 971 5685, hasło: kolkofoto)
 • Elementy kompozycji - 8. spotkanie E-koła fotograficznego odbędzie się 28 maja o godz. 19:00 - pobierz prezentację
 • Konstruktywna krytyka - 7. spotkanie E-koła fotograficznego odbędzie się 21 maja o godz. 19:00 - zobacz.
 • Przemyślana selekcja i autokrytyka wykonanych zdjęć - 6. spotkanie E-koła fotograficznego odbędzie się 14 maja o godz. 19:00. Dołącz: 
 • Kompozycja w fotografii telefonem komórkowym - wstęp do 5. spotkania E-koła fotograficznego, które odbędzie się 7 maja o godz. 19:00 - zobacz
 • Fotografowanie telefonem komórkowym - wstęp do 4. spotkania E-koła fotograficznego, które odbędzie się 30 kwietnia o godz. 19:00 - zobacz
 • Quiz i prezentacja jako wstęp do 3. spotkania E-koła fotograficznego, które odbędzie się 23 kwietnia o godz. 19:00: Quiz - pobierz, prezentacja - pobierz.
 • Proces twórczy - wstęp do 2. spotkania E-koła fotograficznego, które odbędzie się 16 kwietnia o godz. 19:00 - zobacz
 • E-koło fotograficzne CK - 1 spotkanie: 9 kwietnia, godz. 19:00

--------------

Interesujesz się fotografią? Lubisz robić zdjęcia, ale może czegoś Ci w nich brakuje? Kupiłaś/eś nowy aparat fotograficzny, ale zdjęcia nie do końca wychodzą tak, jak tego oczekujesz? Brak Ci motywacji i przebywania w grupie osób o podobnych zainteresowaniach? To dobry moment, żeby dołączyć do koła fotograficznego. 

Tylko jak? Przecież trwa pandemia!
Wychodzimy naprzeciw powyższym dylematom. Nie możemy spotkać się fizycznie, ale dzięki technologii i mediom społecznościowym możemy działać w wirtualnym świecie.

Na początku każdego tygodnia otrzymacie od Bartłomieja Marchlewskiego dostęp do materiałów dydaktycznych, prezentacji multimedialnych, filmików i relacji, z którymi będziecie mogli się zapoznać w wolnym czasie. W każdy czwartek o 19:00 będziecie mieli możliwość udziału w telekonferencji, podczas której omówimy wcześniej opublikowane materiały, podyskutujemy o swoich fotograficznych pomysłach, konstruktywnie skrytykujemy wykonane zdjęcia, wzajemnie wymienimy się inspiracjami oraz po prostu porozmawiamy o fotografii!

Jakie korzyści daje taki model pogłębiania fotograficznej wiedzy?
Przede wszystkim masz czas na zapoznanie się i w razie potrzeby powtórzenie materiału. Jednak nie wszyscy potrafią uczyć się z książek, e-booków czy kursów wideo. Czasem po obejrzeniu lub przeczytaniu poradnika czy książki niewiele zostaje w głowie. Dlatego dyskusja i dialog o fotografii jest bardzo ważny.
Szkolenia i kursy online są często drogie, ale też realizowane w krótkim czasie. Niektórzy potrzebują więcej czasu, żeby przysposobić wiedzę. Płatne warsztaty są też zwykle bardzo skomercjalizowane. Zajęcia online koła fotograficznego przy CK w czasie pandemii są całkowicie darmowe! Nie masz zatem nic do stracenia!
Praktyka czyni mistrza, fotografii nie da się „nauczyć” tak jak matematyki czy fizyki. Potrzebna jest rzetelna ocena ze wskazaniem na plusy i minusy wykonanych zdjęć. Ilu ludzi tyle opinii, dlatego warto jest prezentować swoje fotografie na szerszym forum. Często bardzo dobre zdjęcia wędrują do „szuflady”. Pokażmy je innym, dzięki temu nabierzemy pewności siebie i nauczymy się selekcjonować te na prawdę dobre spośród wielu wykonanych fotografii.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
Bartłomiej Marchlewski: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 600963995