Propozycje muzyczne przygotowane w ramach cyklu e-KULTURA: lekcje gry na gitarze oraz warsztaty dj'skie.

Warsztaty gitarowe 
Instruktor: Przemek Drewkowski

Raz w tygodniu na kanale YouTube OKSiR zamieszczany będzie krótki kurs gitary dla początkujących. Prezentowane będą techniki grania oraz przykładowe proste piosenki. Do każdej prezentacji będzie dodany materiał graficzny, a potem także linki do podkładów muzycznych.

Każdy kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z grą na gitarze lub odświeżyć swoje umiejętności ma teraz idealną okazję - to wszystko w ramach akcji #zostanwdomu.

Warsztaty dj'skie oraz podstawy produkcji muzyki elektronicznej
Instruktor: Anna Chojnacka (Ane)

  • Anna Chojnacka przygotowała listę ciekawych bezpłatnych aplikacji do mixowania muzyki, tworzenia jej, nagrywania i edytowania. Są też wirtualne syntezatory i zestawy perkusyjne, na których można grać za pomocą tabletu, telefonu czy klawiatury komputerowej. W pliku znajdują się także linki do 3 paczek sampli, które można wykorzystać przy zabawie aplikacjami. Plik do pobrania: .pdf

  • Zacznij tworzyć muzykę z Ableton Live.
    Producent popularnego programu muzycznego do tworzenia muzyki, w związku z pandemią udostępnił najnowszą wersję programu Ableton Live 10 (do pobrania za darmo z możliwością pełnego korzystania przez 90 dni). Wystarczy się zarejestrować na stronie producenta i pobrać oprogramowanie. Strona producenta: https://www.ableton.com (po prawej stronie kliknijcie na „Try Live for free”). W przypomnieniu i rozpoczęciu zabawy z programem pomogą tuturiale - więcej tutaj.
  • Jeden z uczestników warsztatów dj'skich w domowym zaciszu nagrał swój
    pierwszy Live mix. Posłuchajcie Igora: link do Facebooka

Uczestnicy warsztatów prowadzonych w OKSiR przez Ane będą otrzymywać w każdy wtorek dostęp do zdalnej lekcji. 

Zapraszamy także do zapoznania się z muzyką Ane - soundcloud